آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۲۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: بارندگی هایی که از روز گذشته در خوزستان آغاز شده و در برخی مناطق همچنان ادامه دارد، منجر به مسدود شدن مسیرهای جدید در این استان نشده است.
به گزارش فیدوس: غلامعباس بهرامی نیابا بیان اینکه 21 مسیر روستایی همچنان مسدود است، افزود: جاده اهواز - آبادان به دلیل بالا بودن سطح آب، همچنان مسدود است.
وی گفت: جاده آبادان - ماهشهر نیز تاکنون با مشکلی روبه رو نبوده و تردد در آن در حال انجام است.
وی یادآور شد: ماموران راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه خوزستان در جاده ها حضور دارند تا در صورت بروز مشکل، نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنند.

* هم تراز شدن آب در کمربندی شرق اهواز
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ادامه داد: در کمربندی شرق اهواز نیز به دلیل بالا آمدن آب و هم تراز شدن با سطح جاده، ماموران راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در حال احداث سیل بند خاکی هستند تا از ورود آب به جاده جلوگیری کنند.
ستاد مدیریت بحران خوزستان خسارت وارده ناشی از سیلاب اخیر به خوزستان را تاکنون 83 هزار و 497 میلیارد ریال اعلام کرده است.
این خسارات در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی ( زراعی، باغی، دام و طیور، ساختمان و تاسیسات)، واحدهای مسکونی( بازسازی، تعمیری، لوازم خانگی معیشتی، تجاری)، ماشین آلات سبک و سنگین، عشایر، راه های ارتباطی، راه آهن، معابر شهری، آب شهری و روستایی، تاسیسات آب و فاضلاب، تاسیسات شبکه برق، تاسیسات زیربنایی گاز بوده است.
طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالا دست باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق خوزستان شده است.
خوزستان 18 هزار کیلومتر جاده ، 56 محور ارتباطی اصلی و فرعی و کمتر از یک هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه وجود دارد.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END