آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۲۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر ضمن تأکید بر آمادگی همه جانبه ستاد مدیریت بحران شهرستان خرمشهر برای مقابله با شرایط احتمالی گفت: تمامی سیل‌بندهای غرب کارون تقویت شده‌اند و جای نگرانی وجود ندارد.
به گزارش فیدوس: معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر ضمن تأکید بر آمادگی همه جانبه ستاد مدیریت بحران شهرستان خرمشهر برای مقابله با شرایط احتمالی گفت: تمامی سیل‌بندهای غرب کارون تقویت شده‌اند و جای نگرانی وجود ندارد.

کوروش مودت  اظهار کرد: چندروستای غرب کارون از سوی سازمان آب و برق خوزستان به عنوان روستای در معرض خطر سیلاب و آبگرفتگی اعلام شدند که این روستاها پیش از اعلام از سوی سازمان آب و برق خوزستان مورد توجه ویژه شورای‌هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خرمشهر قرار داشتند.

وی افزود: طی یک هفته اخیر تماماً اقدامات لازم برای پیشگیری از ورود سیلاب و خسارت‌های احتمالی را آغاز کردیم که این اقدامات عمدتاً در قالب احداث سیل بندها و تقویت سیل بندهای موجود انجام شده‌اند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر عنوان کرد: امروز بعداز ظهر عملیات احداث سیل‌بندها در روستاهای غرب کارون به پایان رسیده، از ۱۳ روستای در مسیر غرب کارون ۴ روستا در وضعیت حساس هستند که روستاهای سویچتی یک و دو و سه و رحمانیه فیصلی را شامل می‌شود.

وی گفت: از قبل تمامی سیل‌بندها در حوزه روستاهای غرب کارون تقویت شده است، سازمان آب و برق گزارش داده که اقدامات لازم را در این روستاهای در معرض خطر انجام بدهید که خوشبختانه با پیگیری‌های جدی شورای‌هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خرمشهر و به ویژه دستگاه‌های مسئول در این حوزه تمام اقدامات پیش از این هشدار انجام شده و در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

مودت تأکید کرد: هم‌اکنون نیز ماشین آلات و نیروها در حوزه روستاهای در معرض خطر اعلام شده مستقر و مشغول فعالیت هستند، دستور اکید دادیم تا هرمشکلی در حوزه روستاهای در مسیر سیلاب وجود دارد تا پایان وقت امروز مرتفع شود.

وی مجدداً با اشاره به آمادگی همه جانبه ستاد مدیریت بحران شهرستان خرمشهر برای شرایط احتمالی، تصریح کرد: چنانچه در این مدت اقدامات لازم را به موقع انجام نمی‌دادیم قطعا بخشی از روستاهای ما به ویژه در حوزه طویجات و مینوشهر امروز درگیر آبگرفتگی و سیلاب بودند اما خوشبختانه با بخشداران و دهیاران و سایر مسئولان در این مدت پای کار بودند و اکنون آمادگی بسیار خوبی در شهرستان خرمشهر برای مقابله با شرایط احتمالی وجود دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر همچنین شایعات منتشر شده در خصوص تخلیه برخی روستاهای در معرض خطر را تکذیب کرد و گفت: تا این لحظه با بالا آمدن آب رودخانه کارون هیچ مشکلی برای روستاهای غرب کارون ایجاد نشده و پیش‌بینی می‌کنیم با تمهیدات فراهم شده شاهد بروز بحران نیز نباشیم.

وی در پایان بیان کرد: طرح اقدام در شرایط بالا آمدن بیش از پیش دبی آب رودخانه کارون نیز دیده شده و برای آن شرایط نیز آمادگی لازم فراهم است و جای نگرانی وجود ندارد.
منبع: اروند امروز
برچسب ها: کارون ، خرمشهر ، بخران ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END