آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۲۶۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
امام جمعه موقت شهر ملاثانی گفت: بیش از یک هزار نفر از اهالی سیل زده روستاهای شهر ملاثانی اسکان موقت داده شده اند.
به گزارش فیدوس: امام جمعه موقت شهر ملاثانی گفت: بیش از یک هزار نفر از اهالی سیل زده روستاهای شهر ملاثانی اسکان موقت داده شده اند.

حجت الاسلام یعقوب مرزوقی پور اظهار کرد: از زمان ورود سیل به خوزستان و مشکل ساز شدن آن برای مردم، ساخت و ترمیم سیل بندها به عنوان اولویت کاری این مجموعه با همکاری مردم و سایر دستگاه‌های دولتی قرار گرفت.

وی افزود: همه نیروهای انقلابی و مذهبی را دور هم جمع کردیم تا بتوانیم شرایط را بهتر مدیریت کنیم؛ گروه‌های جهادی، بسیجی، طلاب و مداحان همگی پای کار آمدند و در قالب قرارداد خدمات خود را ادامه دادند.

امام جمعه موقت شهر ملاثانی تصریح کرد: محوریت کار با حوزه علمیه تعیین و یکی از مهم‌ترین اقدامات این بود که همه نیروها را تحت نظر یک قرارگاه جمع کردیم.

مرزوقی پور ادامه داد: کارها در دو محور پیش رفت، یکی جلوگیری از ورود سیلاب به روستاها و شهرها و دیگری نیز تشکیل کارگروه‌های اقدامات بازسازی و امدادرسانی به مردم پس از سیل است.

وی با اشاره به برنامه‌های مختلف این قرارگاه در راستای خدمات رسانی به مردم سیل زده عنوان کرد: اقداماتی انجام شد تا در زمینه کمک هلال احمر برای جابجایی مردم سیل زده نیز فعالیت کنیم.

امام جمعه موقت شهر ملاثانی بیان کرد: متأسفانه برخی از مردم خطرات سیل را جدی نگرفته بودند که در این زمینه نیز اقدامات خوبی صورت دادیم و با بزرگان روستاها صحبت و این خطر را به آنها اعلام کردیم؛ در عین حال امکانات اولیه برای جابه‌جایی و اسکان مردم فراهم شد.

مرزوقی پور یادآور شد: در این قرارگاه مسئول امور خاص داریم که به صورت مستمر از اردوگاه‌ها و کمپ‌ها سرکشی و با شناسایی افراد نیازمند به غذاها و داروهای خاص نسبت به تهیه اقلام مورد نیاز آنها اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: پزشک عمومی و دکتر متخصص برای بانوان نیز در کنار کارشناسی فرهنگی در این اردوگاه‌ها مستقر شده‌اند.

امام جمعه موقت شهر ملاثانی گفت: همچنین یکی از اقدامات فرهنگی برگزاری تولد برای کودکان در کمپ‌ها است که در تقویت روحیه مردم سیل زده تأثیرگذار بود.

مرزوقی پور تصریح کرد: سیل خیلی از مردم را ناراحت کرد اما خیر و برکت‌های این سیلاب نیز کم نیست امیدوارم با گذشت از این روزها برکت‌های آن نمایان شود.

وی در پایان گفت: بیش از یک هزار نفر از اهالی سیل زده روستاهای شهر ملاثانی اسکان موقت داده شده‌اند اما خیلی‌ها نیز در منازل اقوام خود ساکن شده‌اند و به همه آنها خدمت رسانی می‌شود.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END