آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
مدیر روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان گفت: با اقدامات صورت گرفته، سیلاب پالایشگاه این شهر را تهدید نمی کند.
به گزارش فیدوس: سیدعلی نوربخش از ایمن سازی این پالایشگاه در برابر سیل احتمالی خبر داد و گفت: با مسدود نمودن کلیه مسیرهای ورودی آب های سطحی در پالایشگاه و واحدهای عملیاتی و همچنین اجرای پدافند غیر عامل با گونی های شنی اطراف واحدهای عملیاتی قطعا این پالایشگاه توسط سیلاب احتمالی تهدید نمی شود.
وی افزود:به دستور مدیر عامل پالایشگاه آبادان از ابتدای آغاز بحران سیلاب در استان خوزستان، پالایشگاه آبادان به عنوان (دستگاه معین و کمک رسان ) به فرمانداری شهرستان آبادان فعالیت خود را آغاز کرد.
وی افزود: همچنین با دستور وزیر نفت گروهی در پالایشگاه آبادان با استفاده حداکثری از پتانسیل و امکانات این پالایشگاه به منظور مقابله با سیلاب احتمالی در آبادان تشکیل شد.
مدیر روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان گفت: از ابتدای اعلام بحران این پالایشگاه در کنار دیگر ارگان های شهرستان مشغول خدمت رسانی به شهروندان آبادانی است.
نوربخش تصریح کرد: انتقال لوله های 60 اینچ از شهدای والفجر هشت تا پل های نیمه تخریب شده روستاههای اروند کنار، احداث سیل بند در اروند صغیر و پشت دهکده بریم بمنظور جلوگیری از ورود سیل، مسدود نمودن مسیر های ورودی آبهای سطح الارضی از سمت اروند کنار در اروند رود از اقدامات این پالایشگاه در این مدت بوده است.
وی افزود: انتقال ماشین آلات ساختمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی ارتش به مناطق سیل زده و همچنین تهیه و توزیع حدود 900 متر لوله های چهار اینچ وکلمس های مرتبط به پمپ های دیزلی نیز از دیگر اقدامات پالایشگاه در ستاد بحران می باشد.
در پی طغیان رودخانه های دز، کرخه و کارون، تاکنون دستور تخلیه هفت شهر و بیش از 270 روستای خوزستان صادر شده است.
سیل همچنین به 438 واحد مسکونی شهری و 87 هزار واحد مسکونی روستایی خوزستان خسارت زده است.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END