آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
روستاییان بخش مرکزی شهرستان ایذه با پخت 15 هزار قرص نان محلی، و نیز کارگروه مد و لباس ،به یاری سیل زدگان خوزستان شتافتند.

به گزارش فیدوس: بخشدار مرکزی ایذه گفت: 15 هزار قرص نان محلی توسط اهالی روستاهای بخش مرکزی ایذه پخته و برای مردم مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد.
مهدی احمدی افزود:از روز نخست وقوع سیل، مردم روستاهای بخش مرکزی با مناعت طبع، اقدام به کمک به سیلزدگان کردند و کمک‌های خود را برای ارسال به ارگان های مختلف تحویل دادند.
وی گفت: امروز در ادامه این کمک‌ها، بانوان روستاهای کلدوزخ‌ یک، کهباد یک و شهرک طالقانی بیش از 15 هزار نان محلی تهیه کردند که به شهرهای سیلزده خوزستان ارسال شد.
بخشدار مرکزی ایذه ادامه داد: پیش از این نیز در چند مرحله اهالی روستاهای پیان و کلدوزخ یک حدود هشت هزار نان محلی برای هموطنان سیلزده تهیه و ارسال کرده بودند.
به گزارش ایرنا، همچنین چندین خودرو کمک شامل لوازم خوراکی، بهداشتی و پوشاک که توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ایذه جمع آوری شده بود به مقصد رامهرمز بارگیری شد. شهرستان رامهرمز میزبان تعدادی از هموطنان سیل زده خوزستان است.
9434 /6037
***
** کمک های کارگروه مد و لباس برای سیل زدگان خوزستان ارسال شد 
کارشناس کارگروه مدل و لباس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: کارگروه مدل و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت جامعه طراحان و پوشاک کشور، کمک های غیر نقدی خود را به خوزستان ارسال کردند. 
شهلا شفیعی افزود:این کارگروه چهارمین محموله کمک های خود را به استان های سیل زده و نخستین محموله کمک ها به خوزستان را به وسیله 2 کامیون ارسال کرده اند که پنجشنبه 29 فروردین به دست ما می رسد. 
وی در خصوص توزیع اقلام رسیده گفت: یک هزار و 200 قلم کالای مورد نیاز سیل زدگان ارسال شده که با همکاری طراحان و فعالان حوزه مدل و لباس خوزستان دسته بندی و توزیع می شود. 
شفیعی بیان کرد: فعالان فرهنگی و هنرمندان خوزستان نیز با تشکیل چند گروه اقدام به جمع آوری کمک کرده و با عنوان کاروان مهر با حضور در مناطق سیل زده نسبت به توزیع آنها اقدام کرده اند. 
تاکنون 270 روستا در خوزستان ناشی از طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب، به صورت کلی و جزیی تخلیه شده اند که از این تعداد 114روستا دچار آبگرفتگی شده اند. 
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END