آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
به منظور امنیت مسافران بزرگراه آبادان - اهواز همچنان مسدود است.
به گزارش فیدوس: آب سرریز شده از تالاب شادگان در بخشهایی از بزرگراه آبادان – اهواز نفوذ کرده و این جاده همچنان بسته است اما همچنان شماری از رانندگان در این بزرگراه اقدام به تردد می کنند چرا که راه ورودی حدود 50 روستا و دو شهر دارخوین و شادگان فقط از این بزرگراه میسر است.

** تردد در محور خرمشهر - اهواز روان گزارش می شود. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: پل 50 ساله جفیر واقع در محور خرمشهر - اهواز که عصر سه شنبه به علت رانش زمین تخریب شد در نخستین ساعات بامداد امروز ترمیم و تحکیم شد.

غلامعباس بهرامی نیا افزود: در این مدت تردد در این محور از کنارگذر احداثی صورت می گرفت.

** موسوی فرماندار ویژه آبادان گفت: ساخت 50 کیلومتر سیل بند در اطراف آبادان و در ساحل رودخانه های اروند و بهمنشیر آبادان را در برابر هرگونه سیلابی ایمن کرده و هرگونه تهدیدی که ممکن بود با رهاسازی آب از تالاب شادگان در شمال آبادان ایجاد شود هم اکنون با ساخت سیل بندهایی که 2 متر ارتفاع دارند خنثی شده است.

** فرماندار ویژه آبادان همچنین گفت: در آبادان برخی ادارات و ارگانهایی که در ساحل رودخانه ها واقع هستند از جمله اداره ثبت اسناد و پالایشگاه نفت آبادان به منظور پیشگیری از سیل احتمالی در آماده باش کامل قرار دارند و در ورودیها به ایجاد سیل بند اقدام کرده اند.

** و مدارس شهرهای سیل‌زده خوزستان از روز شنبه ۳۱ فروردین‌ماه بازگشایی می‌شوند و تحصیل دانش‌آموزان تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.
منبع: خبرگزاری صدا وسیما آبادان
Histats.com START (standard) Histats.com END