آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
بسیج پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران طی نامه‌ای به آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان خواستار بازگرداندن طرح « استانی شدن انتخابات» به مجلس شورای اسلامی برای رفع ایرادات اساسی این طرح شدند.
به گزارش فیدوس: بسیج پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران طی نامه‌ای به آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان خواستار بازگرداندن طرح « استانی شدن انتخابات» به مجلس شورای اسلامی برای رفع ایرادات اساسی این طرح شدند.

درخواست از شورای نگهبان برای بازگرداندن طرح «استانی شدن انتخابات» به مجلس و رفع ایرادات
به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، بسیج پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران طی نامه‌ای به آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان خواستار بازگرداندن طرح « استانی شدن انتخابات» به مجلس شورای اسلامی برای رفع ایرادات اساسی این طرح شدند.

در این نامه آمده است: 

« با عرض سلام و احترام به استحضار می رساند طرح « استانی شدن انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی» که در تاریخ دوازدهم اسفند ماه سال ۱۳۹۷ به تصویب رسید، مورد انتقادات و نگرانی های توده مردم شده است.

این طرح که با هدف یکپارچه سازی حوزه های انتخابی تصویب گردید، عملا به حذف اراده مردم فرودست و مستضعفین از تصمیم گیری برای جمهوریت نظام می انجامد و مفهوم «نمایندگی» ملت در مجلس را که در اصل ۶۲ قانون اساسی به آن اشاره شده است از بین خواهد برد.

ضمن اینکه با توجه به درگیری های خونینی که در روزهای اخیر در استان خوزستان راجع به تعیین محدوده بین شهرستان های دزفول و اندیمشک اتفاق افتاد و اتفاقات مشابه آن در سراسر کشور در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی تشدید اختلافات و چالش های قومیتی در استان ها نیز یکی از مضرات بلند مدت این طرح غیر کارشناسی ست.

فلذا احتراما تقاضا می شود تا ضمن بازگرداندن این طرح به مجلس شورای اسلامی، خواستار رفع ایرادات اساسی این طرح شوید.

لازم به ذکر است که قوانین ترکیبی که در ضمن آن هم شایسته سالاری در سطح یک نماینده قانون گذار مجلس شورای اسلامی رعایت شود و هم مردم فرودست شهرستان ها و روستا ها از انتخاب نماینده خود در ساختار سیاسی کشور حذف نگردند وجود دارد که نیازمند بررسی بیشتر توسط کمیسیون «امور داخلی و شوراها» مجلس شورای اسلامی می‌باشد.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END