آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تصمیم کمیسیون شوراها در بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس مبنی بر حذف تبصره مربوط به سهم زنان در لیست‌های انتخاباتی انتقاد کرد.
به گزارش فیدوس: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تصمیم کمیسیون شوراها در بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس مبنی بر حذف تبصره مربوط به سهم زنان در لیست‌های انتخاباتی انتقاد کرد.

سیده فاطمه حسینی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 26 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای گفت: در آخرین جلسه علنی در سال 97 در حین بررسی تبصره (5) ماده (5) که به احزاب تکلیف می‌کند در فهرست خود در سراسر کشور سهم یک ششمی به زنان کاندیدا اختصاص دهند، بحث و مقرر شد ابهام این موضوع از حیث چگونگی اجرای آن رفع شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این ابهام با موافقت نمایندگان در جلسه آن روز به کمیسیون تخصصی ارجاع شد ولی کمیسیون اقدام به حذف این تبصره از ماده (5) کرده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اهمیت این مسئله و تلاش فراوانی که برای تصویب آن انجام شد، پیشنهاد می‌دهیم روی همان متن و مصوبه کمیسیون، رفع ابهام شود.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر وی گفت: اگر پیشنهادی دارید در زمان بررسی این موضوع آن را مطرح کنید و منعی ندارد.
منبع: خانه ملت
Histats.com START (standard) Histats.com END