آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۹۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
از سوی ۵۲ نماینده مجلس تدوین شد
۵۲ نماینده مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی خواستار تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران شدند، این طرح روز یکشنبه ۱۸ فروردین از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد.
به گزارش فیدوس: ۵۲ نماینده مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی خواستار تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران شدند.

 ۵۲ نماینده مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی خواستار تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران شدند، این طرح روز یکشنبه ۱۸ فروردین از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام وصول شد.

نمایندگان در این طرح دلایل توجیهی خود را برای ارائه آن به شرح ذیل اعلام کردند:

باتوجه به تحریم هایی که به صورت یک طرفه از سمت آمریکا به سمت ایران وضع می‌شود، لازم است ایران نیز باتوجه به امکاناتی که دارد و اینکه کشورهای معاند او به آنها نیاز داند، واکنش نشان دهند.

لذا طرحی که ما بتوانیم به وسیله آن ابزاری جهت اعمال فشار به کشورهای دشمن داشته باشیم، لازم و ضروری است و امیدواریم با این طرح و تبدیل آن به قانون بتوانیم در خصوص دشمنی‌هایی که به ملت عزیزم ما می‌شود اقدامی درخور انجام دهیم لذا طرح ذیل با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود:

متن کامل این طرح به شرح زیر است:

احتراماً طرح ذیل با امضای ۵۲ نفر از نمایندگان جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌شود.

مقدمه: با توجه به تحریم‌هایی که به صورت یکطرفه از سمت آمریکا برای ایران وضع می‌شود لازم است ایران نیز با توجه به امکاناتی که دارد و اینکه کشورهای معاند او به این امکانات نیاز دارند واکنش نشان دهد لذا طرحی که ما بتوانیم به واسطه آن ابزاری جهت اعمال فشار به کشورهای دشمن داشته باشیم لازم و ضروری است و امیدواریم با این طرح و تبدیل آن به قانون بتوانیم در خصوص دشمنی‌هایی که به کشور عزیز ما می‌شود اقدامی در خور انجام دهیم.

متن کامل طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران به شرح زیر است:

ماده یک-کلیه کشورهایی که به تبعیت از ایالات متحده آمریکا از خرید و فروش نفت یا هر کالای دیگر از ایران خودداری و یا با اعمال محدودیت در معاملات شهروندان یا دولت متبوع خود با دولت و شهروندان جمهوری اسلامی ایران در تحریم جمهوری اسلامی ایران با آمریکا همکاری نمایند (کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران) محسوب می‌شوند و مشمول تنبیهات مقرر شده در این قانون می‌گردند.

ماده ۲- دولت موظف است هر شش ماه یک بار فهرست کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران را به گمرکات کشور و مناطق آزاد ابلاغ و از طریق رسانه‌ها منتشر کند.

ماده ۳- از تاریخ تصویب این قانون هرگونه واردات کالاهای مصرفی از آمریکا و کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران از طریق گمرکات یا مناطق آزاد ممنوع است.

ماده ۴- فروش نفت و گاز ایران به کشورهای موضوع این قانون به مدت ۱۰ سال از آخرین باری که هر کشور در فهرست کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران قرار گیرد، ممنوع می‌باشد.

گفتنی است این طرح به امضای نمایندگان ذیل رسیده است:

نصرالله پژمانفر، محمدیان، فرهنگی، امیرحسنخانی، حسینی کیا، جعفرزاده ایمن آبادی، موسوی لارگانی، حسن‌نژاد، ترکی، شریعت‌نژاد،احمد مرادی، ابوترابی، علیرضا بیگی، خالقی، کبیری، خسته بند، علیرضا سلیمی، گیلانی، نوری، زاهدی، حسن‌بیگی، سالک کاشانی، بهمنی، حسینعلی‌شریعتمداری، نوروزی، قاضی‌پور، حاجی دلیگانی، اعزازی ملکی، صادقی، کوچکی‌نژاد، ادیانی، مختار، علی ابراهیمی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، جعفرپور، کریمی‌قدوسی، ملکشاهی‌راد، محمد اسماعیل سعیدی، شکری، اصغر سلیمی، مقصودی، فولادگر، بختیار گلپایگانی، عبادی، برزگر، بابایی صالح، شیویاری، گلمرادی، چنارانی، لاهوتی، ساداتی نژاد، ابطحی.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
برچسب ها: مجلس ، تحریم ، آمریکا ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END