آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
مجید کیانپور در جلسه ستاد بحران استان که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، اظهار کرد: با از جان گذشتگی مدیران آب و برق حدود ۱۲۰۰ روستا که به خاطر سیل دچار مشکل شده بودند؛ وصل شد.
به گزارش فیدوس: نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: لرستان برای حیات و ممات می‌کوشد.
  
مجید کیانپور در جلسه ستاد بحران استان که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، اظهار کرد: با از جان گذشتگی مدیران آب و برق حدود ۱۲۰۰ روستا که به خاطر سیل دچار مشکل شده بودند؛ وصل شد.
  
وی با بیان اینکه این برقراری‌ها موقت بوده و برای پایدار بودن نیاز به اعتبار دارد، افزود: فرق ما با استان هم‌جوار این است که آنها برای توسعه کوشش می‌کنند و تلاش ما برای حیات و ممات است.
  
کیانپور با اشاره به اینوه هم‌اکنون ۲۳ میلیارد مترمکعب آب در پشت سدهای این استان است، گفت: شش سد لرستان به طور مجموع ۲۰۶ میلیون مترمکعب آب دارند.
  
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حیات و ممات ما به این آب بستگی دارد، افزود: اگر این موضوع پیگیری نشود ظلم در حق استان است.
  
وی با بیان اینکه در احداث سدها باید تجدیدنظر شود، ادامه داد: رودخانه دشت سیلاخور به خاطر عدم لای‌روبی باعث ایجاد سیل شد و در دورود نیز کدورت آب شرب داریم.
  
کیانپور تصریح کرد: با کوچکترین بارندگی آب این شهر کدر می‌شود و باید این موضوع حل شود.
 
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معین‌هایی که در لرستان کار می‌کنند اعتبار ندارند، افزود: باید برای آنها بودجه درنظر گرفته شود چراکه با بحران مواجه می‌شوند.
  
وی با بیان اینکه هم‌اکنون اسکان اضطراری مردم انجام شده است، خاطرنشان کرد: شاید بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان ۵، ۶ سال زمان ببرد برای همین مردم نیاز به اسکان موقت دارند.
منبع: ایلنا
برچسب ها: کیانپور ، لرستان ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END