آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه موج جدید بارشی فردا از خوزستان خارج می‌شود، گفت: این سامانه بارشی در بندرعباس و جنوب سیستان و بلوچستان باعث وقوع سیلاب خواهد شد.
به گزارش فیدوس: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه موج جدید بارشی فردا از خوزستان خارج می‌شود، گفت: این سامانه بارشی در بندرعباس و جنوب سیستان و بلوچستان باعث وقوع سیلاب خواهد شد.

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور گفت: در حال حاضر شاهد بارش‌هایی در خوزستان هستیم و انتظار داریم این بارندگی‌ها در این مناطق تا شب ادامه داشته باشد، البته میزان این بارندگی‌ها قابل توجه نیست و بارش‌ها بهاری و در برخی نقاط توام با رگبار و رعد و برق است اما به طور کلی بارش‌های سنگینی را برای خوزستان انتظار نداریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز بخش‌هایی از لرستان، شمال استان خوزستان بارش گزارش شده است اما بارش‌ها قابل توجه نیست، ادامه داد: در عرض‌های شمالی‌تر یعنی در استان‌های همدان، کرمانشاه، کردستان، نیمه‌غربی آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، تهران و قم امروز شاهد بارندگی هستیم اما حجم بارش‌ها مخاطره‌آمیز نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: از نیمه‌شب تا اوایل صبح فردا بارندگی‌ها در نیمه غربی به پایان می‌رسد و بیشتر بارندگی در سواحل استان‌های مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود و شرایط حادی در این مناطق انتظار نداریم. در روز شنبه دامنه‌های البرز بارش باران گزارش شده است به ویژه در بخش‌های شرقی دامنه‌های البرز یعنی در استان‌های گلستان و مازندران شاهد بارش باراش خواهیم بود این بارش‌ها نیز همراه با رگبار و رعد و برق است و به صورت محدود می‌تواند سیلاب ایجاد کند.

وظیفه با بیان اینکه به تدریج از صبح فردا خراسان شمالی و رضوی درگیر این بارندگی خواهند بود، خاطرنشان کرد: بخش جنوبی این موج نیز استان‌های بوشهر، فارس و هرمزگان را تحت تاثیر قرار می‌دهد همچنین استان‌های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و رضوی درگیر این بارندگی‌ها خواهند بود. این بارش‌ها در جنوب بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان توام با رعد و برق و رگبار شدید است و در روزهای شنبه و یکشنبه احتمال سیلاب در این مناطق وجود دارد.

وی ادامه داد: در روز شنبه (۹۸/۱/۲۴) بعد از ظهر و شب تا روز یکشنبه بارش‌های شدید در بندرعباس و جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود که احتمال وقوع سیل در این مناطق بسیار زیاد است بخش‌ شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و رضوی از شنبه تا دوشنبه عصر درگیر بارندگی خواهند بود. بارش‌های بسیار خوبی را از این سامانه برای نیمه شرقی کشور انتظار داریم حوضه‌های آبی این مناطق را تقویت خواهد کرد البته می‌تواند با توجه به بارش‌های رگباری باعث ایجاد سیلاب موقت نیز در این مناطق شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بارش شدید این سامانه در روز سه‌شنبه از شرق کشور خارج خواهد شد.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END