آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۸۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
پیروز حناچی ظهر در پاسخ به پرسشی درباره نشست زمین در منطقه ۱۸ تهران گفت: نشست زمین در تهران موضوع جدیدی نیست و بیش از دو دهه از اولین گزارش‌ها در این زمینه می‌گذرد. این پدیده ارتباط مستقیمی با برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی دارد که امیدواریم با بارندگی‌های اخیر بخشی از آن برطرف شود.
به گزارش فیدوس: شهردار تهران گفت: طرح زوج و فرد جدید را احتمالاً تا آخر تابستان به سمت اجرایی کردن می‌بریم.

پیروز حناچی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره نشست زمین در منطقه ۱۸ تهران گفت: نشست زمین در تهران موضوع جدیدی نیست و بیش از دو دهه از اولین گزارش‌ها در این زمینه می‌گذرد. این پدیده ارتباط مستقیمی با برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی دارد که امیدواریم با بارندگی‌های اخیر بخشی از آن برطرف شود.

وی به اقدامات شهرداری تهران در این زمینه اشاره کرد و افزود: جلوگیری از وقوع چنین پدیده‌هایی و برنامه‌ریزی برای مقابله با آن از جنس اقدامات ملی است و چیزی نیست که فقط شهرداری آن را انجام دهد ولی ما کاری که کردیم آن است که برداشت بی‌رویه از شبکه آب‌های زیرزمینی را بسیار محدود کردیم و سازمان فضای سبز ما هم تمام تلاشش این است که بیشتر از قنات‌ها استفاده کند.

شهردار تهران با اشاره به کمک‌های شهرداری در جریان سیل اخیر در استان گلستان تصریح کرد: ما جزو اولین ارگان‌هایی بودیم که در سیل گلستان کمک‌های تخصصی به آنجا فرستادیم و چندین دستگاه بالابر، جرثقیل و دستگاه‌های امدادی عازم مناطق سیل‌زده کردیم. همچنین شرکت فروشگاه شهروند هم کمک‌های کالایی به آنجا ارسال کرد.

حناچی افزود: در خرم‌آباد هم این اتفاق رخ داد و حالا هم که درگیر سیل خوزستان هستیم با کمک سایر دستگاه‌های تهران به سمت این استان حرکت می‌کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اعتبار طرح ترافیک فعلی تهران و اجرایی شدن طرح جدید گفت: طرح زوج و فرد جدید را احتمالاً تا آخر تابستان به سمت اجرایی کردن می‌بریم.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END