آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
علی ابراهیمی در خصوص تاثیر طرح‌های آبخیزداری بر کاهش آسیب های ناشی از سیلاب گفـت: فعالیت‌های آبخیزداری چندین سال است که در دستور کار جهاد سازندگی سابق و جهاد کشاورزی قرار دارد و دستاوردهای بسیار خوبی هم در این حوزه حاصل شده است.
به گزارش فیدوس: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:  مدیریت ریسک سیل و کاهش آسیب پذیری مناطق با اجرای اقدامات پیشگیرانه در حوزه های آبخیز بالادست در قالب طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری، دبی اوج سیلاب را که اثر زیادی در ایجاد خسارت و تلفات دارد کاهش می دهد.

علی ابراهیمی  در خصوص تاثیر طرح‌های آبخیزداری بر کاهش آسیب های ناشی از سیلاب گفـت: فعالیت‌های آبخیزداری چندین سال است که در دستور کار جهاد سازندگی سابق و جهاد کشاورزی قرار دارد و دستاوردهای بسیار خوبی هم در این حوزه حاصل شده است.

سیلاب‌های اخیر اهمیت طرح‌های آبخیزداری را به خوبی آشکار کرد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح‌های آبخیزداری در کنترل و مهار آب، کاهش فرسایش خاک و تثبیت پوشش گیاهی بسیار موثر است افزود: سیلاب های اخیر اهمیت طرح‌های آبخیزداری و سدسازی  را در کنترل و مهار سیلاب به خوبی آشکار کرد، بی تردید مدیریت ریسک سیل و کاهش آسیب پذیری مناطق با اجرای اقدامات پیشگیرانه در حوزه های آبخیز بالادست در قالب طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری، دبی اوج سیلاب را که اثر زیادی در ایجاد خسارت و تلفات دارد کاهش می دهد.

اگر برخی از پرو‌ژهای نیمه تمام سد‌ها در سال‌های اخیر به اتمام رسیده بود می‌توانست خسارت‌های ناشی از سیلاب را به شکل محسوسی کاهش دهد
این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به تاثیر سد‌ها در مهار سیلاب‌های اخیر اظهار کرد: در مورد احداث سدها اختلاف نظرهای بسیار زیادی در 15 سال اخیر بین بدنه دولت و سازمان‌های مردم نهاد و کارشناس‌های محیط زیست وجود داشت، همین موضوع نیز باعث شد روند احداث سد‌ها در سال‌های اخیر کمرنگ‌تر شود. بی تردید وجود سدها برای مهار سیلاب‌ها تعریف شده و همه جای دنیا نیز از آن بهره‌برداری می‌کنند، اما لازم است خروجی سد‌ها به نوعی مدیریت شود که حق محیط زیست نیز ادا شود. 

عضوکمیسیون کشاورزی، اّب و منابع طبیعی مجلس اظهار کرد: اگر برخی از پرو‌ژهای نیمه تمام سد‌ها در سال‌های اخیر به اتمام رسیده بود می‌توانست خسارت‌های ناشی از سیلاب را به شکل محسوسی کاهش دهد.
منبع: خانه ملت
Histats.com START (standard) Histats.com END