آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۷۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
نورالله اسعدی اظهار کرد: از زمان شروع سیلاب در استان خوزستان اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با تشکیل کمیته بحران و همچنین مشارکت جدی در جلسات ستاد بحران شهرستان اقدامات مؤثری برای کمک به سیل زدگان به مورد اجرا گذاشت.

به گزارش فیدوس: مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از تشکیل کمیته بحران دراین بندر خبر داد و گفت: این اداره کل تمام امکانات و عوامل اجرایی خود را برای کمک به سیل‌زدگان بسیج کرده است.

نورالله اسعدی اظهار کرد: از زمان شروع سیلاب در استان خوزستان اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با تشکیل کمیته بحران و همچنین مشارکت جدی در جلسات ستاد بحران شهرستان اقدامات مؤثری برای کمک به سیل زدگان به مورد اجرا گذاشت.

وی با اشاره به تأمین و ارسال ماشین آلات سنگین برای احداث سیل بند در مناطق آسیب‌پذیر در حواشی رودخانه کارون افزود: در این زمینه چهار دستگاه لودر و ۶ دستگاه کمپرسی از یکی از شرکت‌های پیمانکار زیر مجموعه بندر از شروع سیلاب در اختیار ستاد بحران خرمشهر قرار داده شد و برای تمرکز بر امدادرسانی به مناطق سیلابی، فعالیت آن شرکت در بندر به حالت تعطیل درآمد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر خاطرنشان کرد: برای کمک به روستاهای اطراف بندر خرمشهر و جلوگیری از نفوذ آب از اروند رود به نهرهای اطراف سیل بند و سد خاکی در محوطه اسکله خانیان، نهرهای دربند، دورقی و خین احداث شد که این موضوع از هرگونه ایجاد آبگرفتگی و خطر سیل در مناطق مختلف اطراف بندر جلوگیری کرد.

اسعدی از آماده به کاری تمام تجهیزات امدادی از جمله آمبولانس، تانکر، خودرو امداد و نجات خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای شروع سیلاب تمام تجهیزات امداد و نجات و آتش نشانی برای کمک به مناطق مختلف درگیر با سیلاب به حالت آماده باش کامل در آمده است و در طول ساعات شبانه‌روز آماده هرگونه امدادرسانی هستند.

وی ادامه داد: تاکنون دو دستگاه پمپ تخلیه آب ۶ اینچی، سه دستگاه ژنراتور سیار برق، ۸ دستگاه پمپ روبین و کفکش و ۲ دستگاه پمپ پرتابل آتش‌نشانی برای کمک به مناطق دچار بحران از این اداره کل برای کمک به رفع مشکلات در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از اعلام آمادگی برای تهیه و تأمین غذای روزانه برای بیش از ۲۰۰۰ نفر با مشارکت سازمان‌های دیگر خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته بوسیله یکی از پیمانکاران بندر آذوقه مورد نیاز برای مواکب مستقر در شهر حمیدیه جهت کمک به سیل زدگان در نظر گرفته شده که یک سرویس تأمین و ارسال شده است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END