آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
رضا آقاعلیخانی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری تهران، مهم ترین برنامه در سال جدید را موضوع انتخابات دانست و گفت: مهم ترین موضوع در سال ۹۸ که در دستور کار وزارت کشور قرار دارد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است که در دوم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
به گزارش فیدوس: مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری تهران گفت: مهمترین موضوع درسال ۹۸ که در دستور کار وزارت کشور قرار دارد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است که در دوم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 رضا آقاعلیخانی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری تهران، مهم ترین برنامه در سال جدید را موضوع انتخابات دانست و گفت: مهم ترین موضوع در سال ۹۸ که در دستور کار وزارت کشور قرار دارد  برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است که در دوم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری در خصوص آمادگی لازم برای آغاز به کار در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ گفت: مقدمات کار فراهم شده و اولین همایش در سطح کشور با حضور فرمانداران سراسر کشور برگزار شد.

علیخانی با اشاره به دستورالعمل‌های لازم در خصوص برگزاری انتخابات از سوی وزارت کشور اظهار کرد: پیش بینی‌ها و اقدامات لازم در این خصوص انجام شده و در انتظار دستورالعمل وزارت کشور هستیم تا از همه ظرفیت ها در راستای مشارکت جدی و فراگیر و حد اکثری در  کشور استفاده شود.

وی ادامه داد: در این زمینه حضور و مشارکت گروه‌ها و فعالان سیاسی از اهمیت بالایی برخوردار است و قطعا جلسات با احزاب و فعالین سیاسی برگزار خواهد شد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری در خصوص منشور گفت‌وگوی سیاسی تأکید کرد: در راستای منشور گفت‌وگوی سیاسی برنامه ریزی لازم در این خصوص در سطح‌  استان و شهرستان‌های تابعه انجام شده است.
 
علیخانی در خصوص موضوع منشور اجرایی کردن گفت‌وگوی سیاسی ابلاغی وزیر کشور درسال ۹۷ گفت:در خصوص اجرای منشور گفت‌وگوی سیاسی، استانداری تهران و فرمانداری‌های تابعه در اجرای ۱۲ بند منشور اقدامات قابل توجهی داشته است.

وی یادآور شد: بیش از ۷۰جلسه با گروه‌ها و احزاب مختلف در استان برگزار شد که نتیجه آن فراهم کردن نشاط سیاسی، فراگیر شدن قانونمند فعالیت احزاب در شهرستان‌های تابعه استان تهران و صدور مجوز برای بیش از ۵۰ دفترفرعی قانونی فعالیت در سطح استان تهران است.
 
علیخانی درخصوص زمان تشکیل کمیته های تخصصی انتخابات عنوان کرد: وزارت کشور دستورالعمل زمانبندی برگزاری جلسات و تشکیل ستاد ها و کمیته های فرعی تخصصی را ابلاغ خواهد کرد و پس از ابلاغ وزارت کشور مقدمات تشکیل مجموعه کمیته های تخصصی انجام خواهد شد .
 
وی ادامه داد: کمیته های تخصصی در راستای ماموریتی که برای آن‌ها تعریف می‌شود شروع به فعالیت خواهند کرد و آحاد مردم از طریق اطلاع سازی و آگاه سازی جامعه برای مشارکت آمادگی لازم را پیدا خواهند کرد.

این مقام مسئول در خصوص موضوع شور و نشاط سیاسی انتخابات گفت: همه دستگاه‌ها در چارچوب سیاست‌های ابلاغی دولت و نظام  از جمله رسانه های ملی، مکتوب و مجموعه فضای مجازی و گروه‌های سیاسی در این عرصه گام خواهند برداشت وایفای نقش خواهند کرد.

علیخانی در خصوص لوایح ارسالی دولت به مجلس و طرح ها در حوزه اجرایی قانون انتخابات عنوان کرد: موضوع ممنوعیت حضور بیش از سه دوره متوالی نمایندگان در مجلس ، افزایش تعداد نماینگان، استانی شدن نمایندگان و قانون جامع انتخابات در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است که منتظر سرانجام نتیجه لوایح ارسالی دولت و طرح‌های مجلس خواهیم ماند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری گفت: استانداری تهران به جهت اهمیت موضوع انتخابات پیش بینی‌های لازم را اندیشیده است و بلافاصله بعد از دستورالعمل وزارت کشور آمادگی کامل در خصوص برگزاری انتخابات را دارد.

علیخانی درپایان تاکید کرد: نیاز است که پیش از تشکیل جلسات مربوط به برنامه ریزی های برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، جابه جایی مدیران و پست‌ها مشخص شود.
منبع: فارس
برچسب ها: انتخابات ، مجلس ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END