آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵
سید جواد ابطحی استانی شدن انتخابات مجلس را تیرخلاصی به مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی خواند و گفت : دست های پشت پرده ای سعی دارند ارتباط مردم و نمایندگان را کمرنگ کنند.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح کرد:
سرویس سیاسی
سید جواد ابطحی استانی شدن انتخابات مجلس را تیرخلاصی به مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی خواند و گفت : دست های پشت پرده ای سعی دارند ارتباط مردم و نمایندگان را کمرنگ کنند.
سیدمحمدجواد ابطحی با اشاره به تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات در مجلس و بررسی جزئیات این طرح در مجلس گفت: تراکم جمعیت در مراکز استان‌ها بیشتر از شهرهای کوچک است در نتجیه با استانی شدن انتخابات مجلس در واقع شانس و امکان رای آوری نمایندگان مرکز استان بیشتر شده و کاندیدای آن ها در شرایط بهتری برای کسب رای در قیاس با کاندیدای مردم روستاها و شهرهای کوچک قرار می گیرد.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی این طرح را دسیسه ای برای کاهش ارتباط نمایندگان با مردم محروم خواند و گفت : حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که این انقلاب متعلق به ستم دیدگان و محرومان است اما به نظر می رسد دست های پشت پرده ای سعی دارند با تصویب و پیگیری طرح های این گونه ارتباط مسئولان و مردم را کمرنگ کنند.
 
ابطحی همچنین با بیان این که انتخابات استانی مجلس تیرخلاص به مردم سالاری دینی و خلاف قانون اساسی است، تاکید کرد: این طرح از ابعاد مختلقی خلاف قانون اساسی است و شورای نگهبان باید با رد این طرح پاسخ محکمی به این موضوع بدهد.
 
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به این که با استانی شدن انتخابات مباحث حزبی پررنگ می شود گفت : شاید به اذعان برخی آقایان  پررنگ شدن احزاب در استانی شدن انخابات نکته مهمی باشد اما باید توجه کرد که با استانی شدن انتخابات "کاندیداهای لیستی " تقویت می شوند و با این موضوع نمایندگان این لیست وام دار حزب های سرمایه دار و سرمایه داران حزبی شده و از رسالت حقیقی نمایندگی فاصله می گیرند.
 
ابطحی همچنین خاطر نشان کرد: علاوه بر این موضوع تشدید اختلافات قوم گرایی در این شیوه انتخابات باید مورد توجه باشد.
 
این نماینده مجلس در خصوص دغدغه های نمایندگان موافق استانی شدن انتخابات گفت : دغدغه ها و کاستی هایی که بر اساس آن طرح استانی شدن انتخابات مطرح شده است مسائلی است که با تقویت و ارتقاء اختیارات شوراهای شهر و روستا می توان آن را پوشش داد نه این که به سمت تغییر شیوه ورود نمایندگان مردم به مجلس بر خلاف قانون اساسی برویم.
منبع:خانه ملت 
 
Histats.com START (standard) Histats.com END