آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
سید ناصر موسوی لارگانی به مزایا و معایب تصویب طرح ممنوعیت سه دور متوالی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: بعض از افرادی که چند دورمتوالی نمایندگی مردم در مجلس را عهده دار هستند، شاید تا حدودی برای آنها این مسئله عادی شده باشد و آن فعالیتی را که بایستی انجام دهند را به گونه ای کم کرده باشند.
به گزارش فیدوس: عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: نماینده ای که چند دوره در مجلس حضور دارد، می داند که چگونه با وزرا تعامل و برخورد داشته باشد وهمچنین  در بحث قانون گذاری مثل آئین نامه ها آشنایی کامل را دارد تا آن کسی که برای بار نخست وارد مجلس می شود.
سید ناصر موسوی لارگانی به مزایا و معایب تصویب طرح ممنوعیت سه دور متوالی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: بعض از افرادی که چند دورمتوالی نمایندگی مردم در مجلس را عهده دار هستند، شاید تا حدودی برای آنها این مسئله عادی شده باشد و آن فعالیتی را که بایستی انجام دهند را به گونه ای کم کرده باشند.

نمایندگانی که چند دور متوالی در مجلس هستند دارای تجربه های ارزشمندی هستند

وی افزود: وقتی که نماینده ای سه دورمتوالی نمایندگی مردم را برعهده داشته باشد؛قطعا تجربه های ارزشمندی را کسب کرده است و این بدان معنا می باشد که در جریان تمام پیچ و خم های کارقرار گرفته است.

نماینده مردم فلاورجان تصریح کرد: نماینده ای که چند دوره در مجلس حضور دارد،می داند که چگونه با وزرا تعامل و برخورد داشته باشد وهمچنین  در بحث قانون گذاری مثل آئین نامه ها آشنایی کامل را دارد تا آن کسی که برای بار نخست وارد مجلس می شود.

مخالف طرح تصویب سه دور متوالی نمایندگان در مجلس رای دادم

عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه اگر این طرح از سوی شورای نگهبان به تصویب برسد،قطعا نمایندگان مجلس تابع قانون عمل می کنند،تاکید کرد: اگر شورای نگهبان به این طرح ایراد نگیرد،قطعا نمایندگانی که سه دور متوالی در مجلس وکالت مردم را بر عهده داشتند همه تابع قانون قانون عمل می کنند و در حقیقت برای انتخابات سال جاری مجلس ثبت نام نخواهند کرد و راه برای حضور افراد تازه نفس باز خواهد شد.

وی در پرسش به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه این طرح در صحن مجلس به رای گذاشته شد،به عنوان موافق این طرح رای دادید یا مخالف؟اشاره و تصریح کرد: بنده با کلیات طرح قانون اصلاح انتخابات موافق بوده ام اما نسبت به این طرح رای مخالف دادم.

کیسه ای برای نمایندگی مجلس ندوخته ام

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اما اگر شورای نگهبان به این طرح ایراد وارد کند و به تصویب نرسد، بالاخره در جریان انتخابات،انتخاب با مردم است چرا که نماینده توسط مردم انتخاب می شود.

موسوی لارگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر طرح ممنوعیت سه دور متوالی نمایندگی به تایید نهایی شورای نگهبان برسد،نگرانی برای شما از این جهت که حتی المقدور باید برای یک دورهم که شده است با کرسی مجلس خداحافطی کنید؛ایجاد نمی کند،اشاره و تصریح کرد: قطعا اگر این طرح به تصویب شورای نگهبان برسد هیچ گونه نگرانی برای من ایجاد نمی شود چرا که کیسه ای برای نمایندگی مجلس ندوخته ام.

در دوران نمایندگی ام هدفی جز برای خدمت به مردم نداشتم

عضو فراکسیون روحانیت مجلس افزود: خداوند ناظر و آگاه است که در این سه دوره ای که به عنوان نماینده مردم در مجلس حضور داشتم،هدفی جز برای خدمت به مردم نداشتم و همه تلاش خود را در دوران نمایندگی درراه خدمت به مردم حوزه انتخابیه ام،پس از آن استان اصفهان و در کل برای ملت ایران به کار گرفتم.

وی تصریح کرد: بارها در صدا و سیمای مرکز اصفهان و همچنین در نماز جمعه های شهرستان اعلام کردم که اگر کسی بیان کرد که بنده باغ، ویلا، شرکت و یا سهام دارهستم،در حقیقت وکالت ثبتی به آنها می دهم تا این دارایی ها را بفروشند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس تاکید کرد: اگر شورای نگهبان این طرح را به تصویب نرساند قطعا برای دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت خواهم کرد، چرا که عده ای برای سوء استفاده از این صندلی به مجلس می آیند و درثانی دیگرهدفی را که دنبال می کنند؛ناراحت کردن رهبری است و این ها از مهم ترین دلایل شرکت بنده در دور آینده انتخابات مجلس است.
منبع: خانه ملت
برچسب ها: انتخابات ، مجلس ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END