آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
رئیس سازمان اورژانس کشور از اعزام اتوبوس آمبولانس و بالگرد به خوزستان خبر داد.
 به گزارش فیدوس: رئیس سازمان اورژانس کشور از اعزام اتوبوس آمبولانس و بالگرد به خوزستان خبر داد.

پیرحسین کولیوند شامگاه یک شنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده در شهرستان شادگان اظها ر داشت متأسفانه در خوزستان خسارات زیادی وارد شده و گویا ۱۷۴ روستا یا در محاصره و یا اینکه در عمق آب هستند.

وی اضافه کرد: خدمات پزشکی در این بحران برای ما مهم بود که در مناطق سیل‌زده در حال ارائه است، خدماتی که در پایگاه‌ها و کمپ‌های اسکان اضطراری ارائه می‌شود.

کولیوند ضمن تقدیر از رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی آبادان و اهواز و همکاران این مجموعه‌ها بیان کرد: نیروهای اورژانس و پزشکان متخصص در محل‌ها حضور دارند و در آبادان شاهد بودیم که پزشک متخصص داخلی و نیروهای بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها به صورت مستمر در حال بررسی وضعیت افراد سیل‌زده هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: با وجود حجم بالای این حادثه اما تا به امروز حتی یک مورد بیماری واگیر نداشتیم، دارو و اقلام و تجهیزات پزشکی نیز کمبود محسوسی ندارند و در صحبت با مردم از خدمات پزشکی ابراز رضایت کردند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ دستگاه آمبولانس ۶ دستگاه اتوبوس آمبولانس ۲ بالگرد و ۲۰ تیم ویژه فوریت‌های پزشکی با نیروهای خبره وارد استان خوزستان شده و می‌شوند.

وی تصریح کرد: تیم‌های پرستاری خبره نیز به مناطق سیل‌زده اعزام شده‌اند و گروه‌های پزشکی بر اساس درخواست رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه تأمین خواهند شد تا خوزستان به صورت کامل از این بحران خارج شود.

بازدید میدانی رئیس سازمان اورژانس کشور از روند ارائه خدمات درمانی به اهالی روستای در معرض سیل دریسیه شادگان و بررسی وضعیت اردوگاه اسکان موقت خانوارهای سیل‌زده این روستا در محل شرکت توسعه کشت و صنعت فارابی صورت گرفت.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END