آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
مدیرعامل شرکت ملی حفاری از استحکام بخشی به بیش از ۱۰۰ کیلومتر از سیل‌بندهای حاشیه رودخانه‌های کارون و دز خبر داد.
به گزارش فیدوس: سیدعبدالله موسوی گفت: این شرکت در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی و شرایط به‌وجود آمده ناشی از تبعات شدت بارندگی‌های اخیر، افزون بر یکصد کیلومتر از سیل بندهای کرانه رودخانه‌های کارون و دز را استحکام‌بخشی و تقویت می‌کند.

وی با اشاره به عضویت این شرکت در ستاد بحران استان خوزستان و تاکید وزیر نفت به شرکت‌های تابع این وزارتخانه مبنی بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای پاسخگویی به مصوبه‌های ستاد بحران استان‌ها، افزود: این شرکت همسو با دیگر دستگاه‌های اجرایی و امدادی در استان، تاکنون همه تلاش خود را در همکاری و همیاری در این زمینه به‌کار گرفته است.

این مقام مسؤول اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌های ستاد بحران استان، احداث، تقویت و استحکام‌بخشی سیل‌بندهای نقاط شهری و روستایی کلانشهر اهواز و شهرستان کارون در کرانه این رودخانه‌ها با توجه به پراکندگی مناطق در وسعت پیش گفته در حال اجراست.

موسوی گفت: با توجه به افزایش سطح آب رودخانه‌ها و تداوم بارندگی‌ها در بالادست، برای کاهش عوارض احتمالی به نحوی برنامه‌ریزی شده که نیروهای عملیاتی و پشتیبانی این شرکت به موازات کارهای تعریف شده در نزدیک‌ترین زمان ممکن به مناطق بحرانی اعزام و با ایجاد و تقویت سیل‌بند و خاک‌ریز مانع نفوذ آب شوند. هم اینک ماشین‌آلات و تجهیزات به همراه نفرات شرکتی و پیمانکاران طرف قرارداد در چهار منطقه مشتمل بر کوت عبدالله، روستاهای شهرستان کارون، حوزه فعالیت شهرداری منطقه - ۴ اهواز، الهایی و روستاهای اطراف، منطقه دغاغله و سید خلف استقرار دارند که در مجموع بالغ بر ۲۵۰ نفر می‌شوند.

موسوی همچنین شمار ماشین‌آلات و تجهیزات به‌کار گرفته شده اعم از کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی، غلتک، کمرشکن، خودروهای سبک، سنگین و فوق سنگین، سوخت‌رسان و آمبولانس را بیش از یکصد دستگاه عنوان کرد و افزود: در صورت نیاز تعداد تجهیزات افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: همچنین بر اساس اعلام نیاز شهرداری منطقه ۴ اهواز و ستاد بحران شهرستان کارون تعدادی پمپ‌های فشار قوی (پمپ تراک) برای جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی در نظر گرفته شده که در زمان حاضر در منطقه گلستان اهواز مستقرند و برحسب نیاز به دیگر مناطق اعزام خواهد شد.

وی افزود: در صورت اعلام نیاز ستاد بحران استان، بخش ترابری شرکت برای اختصاص خودرو برای جابه‌جایی ساکنان روستاهای در معرض سیل به مناطق پیش‌بینی شده برای اسکان آمادگی دارد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END