آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: لایحه اصلاح قانون مدیریت بحران کشور در مجلس به تصویب رسیده و در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته است.
به گزارش فیدوس: سید مهدی مقدسی عصر روز سه‌شنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در اراک برگزار شد، اظهار داشت: به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی و همت نمایندگان مجلس لایحه مدیریت بحران با تغییراتی که ضروری بود اواخر سال گذشته به تصویب رسیده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: پس از تصویب در شورای نگهبان، اجرای آن آغاز می‌شود. در این قانون تمام مسائل مورد نیاز در مدیریت بحران به طور مفصل و کارشناسی دیده شده و به جرأت می‌توان ادعا کرد این قانون مترقی‌ترین قانون در حوزه مدیریت بحران است و می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

مقدسی بیان داشت: از بارش‌های اخیر می‌توان به عنوان نعمت خداوند یاد کرد، اما به علت برخی از دخالت‌های بشر این نعمت الهی در برخی استان‌ها به مشکل و چالش تبدیل شده است.

بر اساس این گزارش، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: اتفاقات اخیر این تجربه را به ما آموخت که مدیریت بحران نقاط ضعف داشته که حتماً باید بعد از اصلاح و اجرای قوانین به عنوان یک ضرورت مدیران اجرایی به آنها توجه داشته باشند. ساماندهی مسیرها، سدها و بندها و افزایش استحکام آنان به عنوان یک موضوع مهم و اصل مطرح است که نسبت به آن باید حساسیت نشان داده شود.

وی تصریح کرد: در استان مرکزی با وجود حجم زیاد بارش‌ها در ۴۸ ساعت گذشته و راه افتادن سیلاب‌های شدید و تخریب کننده، اما به جهت ساماندهی و مدیریت خوب بحران، خوشبختانه تلفات نداشته ایم و این نشان می‌دهد استان به خوبی توانسته از تمام ظرفیت‌ها برای پایین آوردن حجم خسارات احتمالی به درستی بهره مند شود که جای قدردانی دارد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END