آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
بیگلو گفت: سه اقدام اصلی پیش روی انجمن برای بهبود شرایط قطعه سازان؛ اصلاح قیمت‌ها، کنترل نقدینگی و تسهیل انتقال ارز است که با تحقق این امور، مشکلات پیش روی قطعه سازان حل خواهد شد.
به گزارش فیدوس: مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان درباره‌ اقدامات موجود برای رفع موانع قطعه سازان، گفت: سه اقدام اصلی پیش روی انجمن برای بهبود شرایط قطعه سازان؛ اصلاح قیمت‌ها، کنترل نقدینگی و تسهیل انتقال ارز است که با تحقق این امور، مشکلات پیش روی قطعه سازان حل خواهد شد.

 

  بیگلو افزود: در حال حاضر اقدامی برای باز شدن سامانه ثبت سفارش کالا  انجام نشده است و اولین کار برای برطرف شدن این موانع این  است که دولت و بانک مرکزی  موانع انتقال ارز را برطرف و ثبت سفارش را تسهیل کنند.

 

آغاز فرایند اصلاح قیمت قطعات و قرارداد‌ها

بیگلو در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح قیمت قطعات به عنوان یکی از راهکار‌های پیشنهادی برای حل مشکلات قطعه‌سازان، صورت گرفته است یا خیر، توضیح داد: اصلاح قیمت‌ها در حال انجام است. در واقع قیمت محصولات یک‌سری از قطعه‌سازان که مدارک خود را تکمیل کرده و ارائه داده‌اند، اصلاح شده است. سایر قطعه‌سازان نیز در حال تکمیل مدارک هستند تا پس از ارائه، بررسی قیمت‌ها انجام شود.

 

خودکفایی 80 درصدی خودروسازی در قطعات

دبیر انجمن قطعه سازان در خصوص بومی سازی قطعات گفت: برنامه ریزی برای بومی سازی از مدت‌ها قبل تدوین شده است. اما نکته ای که قابل ذکر این است که تمامی خودروساز‌های دنیا قطعاتشان بومی نیست؛ مانند شرکت خودرو بی ام  دبلیو آلمان،که حدود ۶۰ درصد قطعات مورد نیاز صنعت خودرو را از کشور‌های خارجی رفع و وارد می‌کند.

 

وی تصریح کرد: بومی سازی قطعات استاندارد باعث رونق هرچه بیشتر اقتصاد کشور می شود و در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد قطعات خودروسازی ها داخلی است و فرآیند تولید تا کاربرد  این قطعات در داخل ایران انجام می‌شود.

 

وی افزود: برای ۲۰ درصد باقی مانده، با بهینه کردن شرایط تولید، توان دست یابی به خودکفایی این مقدار هم وجود دارد.
منبع: جام نیوز
Histats.com START (standard) Histats.com END