آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۸۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که با ارتقاء خودروسازی می توان کشور را توسعه داد و راه ارتقاء خودروسازی کشور، افزایش کیفیت خودرو است.
به گزارش فیدوس: عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که با ارتقاء خودروسازی می توان کشور را توسعه داد و راه ارتقاء خودروسازی کشور، افزایش کیفیت خودرو است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اعلام می کند که با ارتقاء خودروسازی می توان کشور را توسعه داد و راه ارتقاء خودروسازی کشور، افزایش کیفیت خودرو است.

هدایت الله خادمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرخودرو درخصوص راههای ارتقاء خودروسازی کشور در سال 98 اظهار داشت: اگر از دید اقتصادی و فنی به مسائل نگاه شود، زمانی خودروسازان قادر به ارتقاء خواهند بود و می توانند بازار داخل، منطقه و بخشی از بازار دنیا را در دست داشته باشند که کیفیت را ارتقاء دهند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ارتقاء کیفی به وجود آید و محصولات خودروسازان کشور از لحاظ کیفی قابل رقابت با محصولات شرکت های خارجی باشند، اطمینان ایجاد می شود که خودروسازان وضعیت مساعد، مشتری و تولید مناسب و سود سالانه افزایشی خواهند داشت. در کل، این تنها راهی است که از طریق آن ارتقاء خودروسازی محقق می شود اما فعلا کیفیت خودروها در آن حد نیست و مردم تا حدی نگرانی دارند.

وی افزود: در حال حاضر بازار خودرو به دلیل اینکه مردم اقدام به خرید می کنند وضعیت بهتری نسبت به سایر صنایع دارد. در کشور ما حتی مردم اقدام به پیش خرید خودرو می کنند در صورتیکه در هیچ جای دنیا این اتفاق نمی افتد و اگر شخصی قصد خرید خودرو بنز داشته باشد حتی پیش پرداختی به خریدار تخصیص می دهند تا بعدا آن مبلغ را به صورت اقساط بازپرداخت نماید. در دنیا چنین رویه ای وجود دارد و ایران تقریبا یک بهشت برای خودروسازان است و مردم بهشتی را برای خودروسازان ایجاد کرده اند که امیدواریم خودروسازان از این فرصت استفاده کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: این مساله، کار بسیار سختی نیست و خودروسازان و متولیان می توانند به تجربیات کشورهایی نظیر آلمان و کره بنگرند و از کارشناسان بهره برده تا بتوانند خودروها را با کیفیت بالا تولید کنند. با تحقق این امر مشاهده خواهد شد که خودروسازی و درآمد حاصل از این صنعت می تواند کشور را توسعه دهد.

خادمی افزود: بسیاری از کشور ها به وسیله تولید خودروهای با کیفیت، توسعه پیدا کرده اند. وقتی نام کشورهایی مانند کره، آلمان، فرانسه و حتی آمریکا شنیده می شود نام خودروهای این کشور ها به ذهن متبادر می گردد. بنابراین خودروسازان علاوه بر اینکه قادر هستند به شرکت خود و سلامتی مردم کمک کنند، می توانند به توسعه کشور کمک کنند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی درخصوص تاثیر تحریم ها در سال 98 بر صنعت کشور گفت: تحریم، تاثیر خود را خواهد گذاشت زیرا احتمال اینکه حلقه تحریم ها تنگ تر شود بالا است. وقتی که تحریم ها اثر بگذارند بدین معنی است که نمی توانیم نفت را مطابق با پیش بینی در بودجه به فروش رسانیم، بنابراین درآمدها کاهش می یابد و به تبع آن، واردات کالا به گمرکات کمتر می شود و در نتیجه بخش دیگری از بودجه که از محل گمرکات و عوارض در نظر گرفته شده بود از دست می رود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: این رویه، تبدیل به یک سیکل معیوب می شود که به صنایع کشور لطمه خواهد زد و موجب افزایش رکود و تورم و کاهش سطح درآمد و قدرت خرید مردم می شود. واردات قطعات خودروها سخت تر می شود و تمام این مسائل دست به دست هم می دهد تا وضعیت نامناسبی برای کشور ایجاد شود.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END