آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۸۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان با بیان اینکه همه باید شرایط خاص وضعیت اقتصادی کشور، استان و منافع مردم را محور تصمیم گیری قرار دهند، گفت: منافع مردم استان را به منافع اتحادیه ها ترجیح می دهیم و اگر مرغداران ما را در شرایطی قرار دهند که ناچار به تصمیم‌گیری باشیم، قطعا منافع استان را انتخاب می کنیم.

به گزارش فیدوس: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان با بیان اینکه همه باید شرایط خاص وضعیت اقتصادی کشور، استان و منافع مردم را محور تصمیم گیری قرار دهند، گفت: منافع مردم استان را به منافع اتحادیه ها ترجیح می دهیم و اگر مرغداران ما را در شرایطی قرار دهند که ناچار به تصمیم‌گیری باشیم، قطعا منافع استان را انتخاب می کنیم. 

 سید علی بحرینی مقدم شامگاه 29 دی ماه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: منافع استان برای ما به عنوان سیاستگذار جمعیت یک و نیم میلیون نفری اهواز و پنج میلیون نفری استان، مهمتر از منافع اتحادیه ها است و اگر مرغداران ما را در شرایطی قرار دهند که ناچار به تصمیم‌گیری باشیم، قطعا منافع استان را انتخاب می کنیم.

وی با بیان این که موضوع تامین معیشت مردم در شرایط سخت از جانب مسئولان دنبال می‌شود، افزود: عملکرد مسئولان نسبت به سایر استان‌ها در این خصوص، نمود خوبی داشته و این هماهنگی و همکاری بین دستگاه‌ها منجر به نتایج مثبتی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان با اشاره به عدم همکاری برخی مرغداران، تصریح کرد: در این شرایط سخت، انتظار این است که همه کنار هم باشیم و با از خودگذشتگی و ایثار و درک از شرایط موجود کار کنیم.

بحرینی مقدم با اشاره به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان، عنوان کرد: علیرغم همه ظرفیت های موجود اما دهک های پایین جامعه در استان بسیار تحت فشار هستند و امروز در شرایط خاصی قرار داریم که نیاز به همکاری بیش از پیش است.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری در شرایط عادی با شرایط حال حاضر متفاوت است، ادامه داد: در شرایط عادی مقاومت و انتظارات از سوی تولیدکنندگان مرغ بالا است و تا اهداف محقق نشود، تولید کننده از خواسته خود صرف نظر نمی کند، اما در این شرایط خاص باید به گونه ای تصمیم گیری شود که در تامین نیاز مردم با مشکل مواجه نشویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان با اشاره به همکاری برخی مرغداران با دولت، گفت: شاید اگر در شرایط عادی بود این مرغداران چنین تصمیمی نمی‌گرفتند و منافع خود را ترجیح می دادند اما در شرایط ویژه امروز با همین حداقل‌ها به استان کمک می‌کنند. لذا از همه مرغداران تقاضا داریم به دلیل شرایط خاص کشور، چرخشی در ذهنیت و تصمیمات خود بدهند و با دید کمک به اقتصاد کشور و جامعه به این میدان جنگ اقتصادی قدم بگذارند.

بحرینی مقدم با تاکید بر اولویت داشتن منافع مردم خاطرنشان کرد: اینکه مسئولان از اعلام آمادگی استان های دیگر برای تامین مرغ و واردات آن به استان با شرایط مورد نظر خبر می دهند، قطعاً این موضوع متضرر شدن مرغداران استانی را به دنبال دارد و نمی‌خواهیم این اتفاق بیفتد. باید هماهنگی، درک و احساس مسئولیت بیشتری داشته باشیم زیرا دولت و واحدهای تولیدی استان در شرایط سخت قرار دارند اما جنگ، جنگ اقتصادی است و باید در کنار هم باشیم تا کسی در این میان متضرر نشود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خوزستان در پایان خطاب به مرغداران گفت: دولت از مرغداران حمایت خواهد کرد اما اگر مرغداران استان همکاری لازم را نداشته باشند، هر استان و شهرستانی که مرغ بهداشتی و با کیفیت و ارزان به استان ما بدهد، مرغ را از همان محل تامین می‌کنیم و به دست مصرف کننده می رسانیم.
Histats.com START (standard) Histats.com END