آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۸۶۰
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
در پی وقوع نزاع مسلحانه خانوادگی که در کشاکش ماجرای طلاق یک زوج و بر سر مبلغ مهریه در مشهد رخ داد هفت نفر با انواع سلاح های سرد و گرم مجروح شدند.
به گزارش فیدوس: در پی وقوع نزاع مسلحانه خانوادگی که در کشاکش ماجرای طلاق یک زوج و بر سر مبلغ مهریه در مشهد رخ داد هفت نفر با انواع سلاح های سرد و گرم مجروح شدند.

 این حادثه خونبار که ریشه در اختلافات و درگیری خانوادگی بین یک زوج میان سال دارد و از مدتی قبل به دلیل اختلاف بر سر مهریه برای طلاق شدت گرفته بود در شب هجدهم دی ماه به نزاعی دسته جمعی و مسلحانه بین بستگان این زوج کشید. این حادثه وحشتناک که موجی از ترس را در روستای «کنار گوشه» مشهد به راه انداخت از آن جا آغاز شد که بنا به ادعاها فردی به نام «ع- ن» از سوی طرف های مقابل مورد ضرب و جرح قرار می گیرد که این ماجرا با تماس های اطرافیان با یکدیگر و همچنین بستگان هر دو زوج در کوچه های روستا رنگ خون می گیرد.

 در پی وقوع نزاع حدود ۲۰ زن و مرد درحالی که برخی از آنان سلاح های کلاشینکف، کلت کمری، وینچستر و بعضی دیگر قمه و شمشیر در دست می فشردند به جان یکدیگر افتادند و با شلیک های متعدد هر بار فردی خون آلود نقش بر زمین می شد که در این میان خودروهایی نیز تخریب شدند. به دنبال این حادثه مسلحانه خونبار، بلافاصله نیروهای پاسگاه انتظامی هلالی مشهد برای بررسی موضوع و پایان دادن به نزاع خونین وارد روستای «کنار گوشه» شدند اما شدت نزاع به حدی بود که هیچ کس به حضور نیروهای انتظامی توجه نمی کرد. در نهایت ماموران با شلیک تیرهای هوایی موفق شدند به این نزاع وحشتناک پایان بدهند.

مجروحان این حادثه که برخی از آنان وضعیت وخیمی داشتند به مراکز درمانی انتقال یافتند و برخی از عوامل نزاع نیز دستگیر شدند.

معاون دادستان مرکز استان خراسان رضوی روز گذشته با تشریح جزئیاتی از پرونده نزاع خونبار  گفت: در پی گزارش نزاع مسلحانه به دستگاه قضایی، بلافاصله دستورات قاطعی برای شناسایی و دستگیری عاملان این نزاع صادر شد چرا که رویه دستگاه قضا، برخورد جدی و قاطعانه با مخلان نظم و امنیت است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی سید جواد حسینی افزود: اگرچه با حضور مقتدرانه پلیس و حتی شلیک تیر هوایی برای خاتمه دادن به  نزاع مسلحانه، برخی از متهمان دستگیر شدند و تعدادی از پوکه انواع سلاح ها در محل درگیری کشف شد اما با توجه به اهمیت و حساسیت این گونه جرایم که در ردیف جرایم خاص قرار می گیرند، پرونده به شعبه ۴۰۹ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد .

این مقام قضایی با اشاره به مجروح شدن چندین نفر از عوامل حاضر در صحنه نزاع خونین و کشف سلاح های جنگی خاطرنشان کرد: جای تاسف دارد که هنوز هم عده ای از افراد به جای مراجعه به قانون، با خیال قدرت نمایی و قداره بندی، دست به جرایم مسلحانه ای می زنند که موجب ایجاد رعب و وحشت و احساس ناامنی در جامعه می شود. قاضی سیدجواد حسینی تصریح کرد: برخی از متهمان دستگیر شده، قبلا نیز در نزاع های وحشتناک شرکت داشته اند که بررسی ها در این باره ادامه دارد و سوابق بعضی از آن ها در شعبه ۴۰۸ مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد نیز از این ماجرا حکایت می کند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد که سابقه رسیدگی به جرایم ویژه جنایی را نیز در پرونده قضایی خود دارد با تاکید بر این که اجازه عرض اندام به مخلان نظم وآسایش عمومی را نخواهیم داد، اضافه کرد: با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی دشتبان، ادامه رسیدگی به پرونده مذکور در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت خراسان رضوی قرار گرفت و بدین ترتیب با راهنمایی های قضایی، دیگر عوامل مرتبط با این پرونده حساس، در چندین عملیات هماهنگ و گسترده دستگیر شدند که تعداد زیادی از آنان با صدور قرارهای قانونی از سوی بازپرس با تجربه شعبه ۴۰۹ دادسرای عمومی و انقلاب روانه زندان شدند اما هنوز بازجویی های تخصصی و جلسات رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد.

این مقام قضایی با اشاره به تخریب برخی خودروها در جریان درگیری مسلحانه نیز تاکید کرد: انگیزه عاملان نزاع اگرچه به موضوعات و آسیب های اجتماعی مانند طلاق و مهریه باز می گردد اما نزاع با چوب و چماق و انواع سلاح های سرد و گرم که در آن تعداد زیادی زن و مرد حضور داشتند برای مردم پذیرفتنی نیست و موجب سلب آسایش و رفاه عمومی می شود. به همین دلیل نیز قاضی پرونده با سرعت و دقت خاصی رسیدگی به این ماجرا را در دستور کار دارد و به اتهام همه عوامل این نزاع خونبار رسیدگی خواهد شد.

وی اتهام افراد دستگیر شده را هم اکنون و طبق نظر بازپرس پرونده، شرکت در نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به ایراد جرح عمدی، نگهداری غیرمجاز سلاح گرم و ... ذکر کرد و افزود: در جریان تحقیقات این احتمال وجود دارد که قاضی دشتبان، اتهامات دیگری را نیز در صورت وجود دلایل و مدارک مستند به متهمان تفهیم کند به همین دلیل بررسی های بیشتر درباره چگونگی این حادثه تاسف بار همچنان ادامه دارد.
Histats.com START (standard) Histats.com END