آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۸۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از تصمیم خود مبنی بر خروج از سوریه مدعی شد که داعش دشمن ایران و روسیه است و نباید به خاطر آنها خودمان را به دردسر بیندازیم.
به گزارش فیدوس: رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از تصمیم خود مبنی بر خروج از سوریه مدعی شد که داعش دشمن ایران و روسیه است و نباید به خاطر آنها خودمان را به دردسر بیندازیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از تصمیم خود مبنی بر خروج نیروهای این کشور از خاک سوریه دفاع کرد.

اما این بار، وی در توجیه اقدام خود، مدعی شد: ما داعش را به خاطر چه کسانی می‌کشیم؟ شما می‌دانید که داعش بدترین دشمن روسیه، ایران و سوریه است. بگذارید اینطور بگویم که ما داعش را به خاطر آنهایی می‌کشیم که لزوماً با ما همراهی نمی‌کنند.

ترامپ در ادامه ادعاهای خود افزود: ما به سوریه رفتیم و طی مدت ۲ سال، ۹۹ درصد از قلمرو داعش را کاهش دادیم. سوریه در وضعیت فجیعی بود. ما به اسد لطف بزرگی کردیم حال آنکه همزمان به کشور خودمان نیز لطف بزرگی کردیم. اما اکنون باید از خودتان بپرسید که آیا داعش را به خاطر روسیه، ایران، سوریه، عراق و بسیاری از کشورهای دیگر می‌کشیم. اینگونه شما هم خواهان بازگشت نیروها به کشورمان خواهید شد.

گفتنی است ترامپ در دسامبر سال میلادی گذشته، در تصمیمی ناگهانی از قصد خود برای خروج ۲ هزار آمریکایی مستقر در سوریه خبر داد.

این درحالی است که بسیاری از جمهوریخواهان از جمله سناتور لیندسی گراهام از وی خواسته‌اند برای خروج نیروها عجله به خرج ندهد!
Histats.com START (standard) Histats.com END