آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
وزیر خارجه روسیه گفت: به رغم شکست مذاکرات با واشنگتن درباره معاهده منع موشک‌های میان‌برد، اما مسکو آماده ادامه مذاکرات برای نجات این معاهده است.
به گزارش فیدوس: وزیر خارجه روسیه گفت: به رغم شکست مذاکرات با واشنگتن درباره معاهده منع موشک‌های میان‌برد، اما مسکو آماده ادامه مذاکرات برای نجات این معاهده است.

به گزارش ایسنا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز(جمعه) در کنفرانس خبری مشترک با هایکو ماس، همتای آلمانی خود هشدار داد، خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های کوتاه و میان‌برد، ضربه محکمی به ساختار کلی امنیت بین‌المللی از جمله معاهده تسلیحات استراتژیک و فرآیند کنترل سلاح‌های هسته‌ای و عدم اشاعه آن وارد می‌کند.

لاوروف با بیان اینکه پیامدهای تصمیم آمریکا مبنی بر خروج از پیمان منع موشک‌های میان‌برد بسیار مورد توجه قرار گرفته است، گفت: روشن است که شکست این معاهده عواقب منفی بسیاری را برای ثبات استراتژیک جهان به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه به رغم شکست مذاکرات با واشنگتن در این خصوص، اما مسکو  آماده ادامه مذاکره برای نجات معاهده موشکی است، افزود: نسبت به اجرای سریع توافقات ایجاد شده در نشست سران روسیه، ترکیه، فرانسه و آلمان در مورد سوریه امیدوار هستیم.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت: خواهان شنیدن نقطه نظرات گی‌یر پدرسن، فرستاده سازمان ملل به سوریه در مورد چگونگی آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه هستیم.

از سوی دیگر، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان گفت، کشورش به حفظ معاهده موشکی اهتمام می‌ورزد و معتقد است سرنوشت این پیمان در دست روسیه است.

وی گفت: برای نجات معاهده موشکی، روسیه باید موشک 9М729 را به روشی قابل اطمینان نابود کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END