آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۷۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹
رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی آلمان امروز، جمعه از انگلیس درخواست کرد که در اتحادیه اروپا بماند و یادآور شد، هم‌وطنانش استقبال انگلیس از شکل گیری دوباره آلمان پس از جنگ جهانی دوم را از یاد نبرده‌اند.
به گزارش فیدوس: رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی آلمان امروز، جمعه از انگلیس درخواست کرد که در اتحادیه اروپا بماند و یادآور شد، هم‌وطنانش استقبال انگلیس از شکل گیری دوباره آلمان پس از جنگ جهانی دوم را از یاد نبرده‌اند.
 در حالی که شمارش معکوس برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا آغاز شده است، آنگرت کرامپ کارن باوئر، رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی آلمان در درخواستی دقیقه نودی به سیاستمداران، صاحبان صنایع و هنرمندان آلمانی پیوست و از انگلیس خواست که در اتحادیه اروپا باقی بماند.

آنان در نامه‌ای که در روزنامه تایمز منتشر شد، نوشتند: این قاره بدون ملت بزرگ شما چیزی که امروز هست، نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آنان در این نامه آورده‌اند: پس از وحشت‌های ناشی از جنگ جهانی، انگلیس از ما دست نکشید. انگلیس در بازگشت آلمان از این کشور به عنوان یک قدرت اروپایی و یک کشور مستقل استقبال کرد.

آنان در کنار روایاتی از جنگ و صلح، بر برخی مسائل دیگر تاکید کرده و اظهار کردند، در صورت خروج انگلیس از این اتحادیه که در سال 1973 به آن پیوست، دلتنگ آن خواهند شد.

این نامه در ادامه می‌افزاید: بیش از همه‌چیز دلتنگ مردم انگلیس خواهیم شد؛ دوستانمان در آن سوی کانال (مانش).
Histats.com START (standard) Histats.com END