آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: سال ۷۶ در زبان مردم این طور رایج شده بود که «می‌نویسیم خاتمی، می‌خوانند ناطق»؛ عکس این موضوع که شایعه نشده بود که بگوییم خطبه‌های آقای هاشمی در حمایت از آرای آقای ناطق بود.
به گزارش فیدوس: سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: سال ۷۶ در زبان مردم این طور رایج شده بود که «می‌نویسیم خاتمی، می‌خوانند ناطق»؛ عکس این موضوع که شایعه نشده بود که بگوییم خطبه‌های آقای هاشمی در حمایت از آرای آقای ناطق بود.
۲۱ سال از انتخابات ریاست جمهوری دوم خرداد ۷۶ می گذرد، انتخاباتی که پیش بینی های قبل از آن با نتیجه ای که حاصل شد ۱۸۰ درجه متفاوت بود.

در آن دوره گرچه ۴ نامزد در صحنه رقابت حضور داشتند اما عملا فضا بین ناطق نوری و خاتمی دوقطبی بود. به تعبیر سعید حجاریان در افکارعمومی جاافتاده بود که «قرار است، مردم روی برگه بنویسند خاتمی اما خوانده شود ناطق».

هاشمی رفسنجانی در واکنش به این نوع صحبت ها هفته قبل از انتخابات در تریبون نمازجمعه نسبت به بروز تقلب هشدار داد اما اخیرا موسوی خوئینی ها در گفتگویی تحلیلی متفاوت ارائه کرد که واکنش سخنگوی جامعه روحانیت مبارز را در پی داشت.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در واکنش به این اظهارنظر موسوی خوئینی ها که گفته «صحبت های مرحوم هاشمی در آن نمازجمعه به دنبال ابراز نگرانی طرفداران آقای ناطق بود، هرچند عملا به نفع آقای خاتمی تمام شد» به خبرآنلاین گفت: این برداشت را تأیید نمی کنم.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: آقای هاشمی وقتی خطبه های نمازجمعه را خواند و گفت «مبادا در انتخابات تقلب و دستکاری شود» دقیقا نظرش پاسخ به شایعات آن روزها بود. شاهد ماجرا هم این است که در زبان مردم این طور رایج شده بود که «می نویسیم خاتمی، می خوانند ناطق»؛ عکس این موضوع که شایعه نشده بود و تصور و برداشت نمی شد که بگوییم خطبه های آقای هاشمی در حمایت از آرای آقای ناطق بود. بعد آن خطبه نیز، از آقای هاشمی بسیار گلایه شد و گفتند «خطبه های شما کاری کرد که آقای خاتمی رأی بیاورد».
منبع: خبرآنلاین
Histats.com START (standard) Histats.com END