آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶
دو مقام فدرال آمریکا افشا کردند که 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا، مایکل کوهن وکیل سابق خود را در موضوع پروژه ساخت 'برج ترامپ' در مسکو، مجبور به دروغ گویی به کنگره کرده است.
به گزارش فیدوس: دو مقام فدرال آمریکا افشا کردند که 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا، مایکل کوهن وکیل سابق خود را در موضوع پروژه ساخت 'برج ترامپ' در مسکو، مجبور به دروغ گویی به کنگره کرده است.
 تارنمای شبکه خبری سی ان ان با اعلام این خبر افزود: دو مقام اجرایی قانون در دولت فدرال آمریکا به تارنمای شرکت رسانه ای خبری بازفید گفتند ترامپ به کوهن دستوری را ابلاغ کرده تا اینگونه ادعا کند که مذاکرات برای ساخت برج ترامپ در مسکو ماهها پیش از اتمام مذاکرات حقیقی، پایان یافته است.

این منابع آگاه به بازفید تصریح کردند که کوهن در گفت وگو با تیم تحقیقاتی رابرت مولر بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا تایید کرده که ترامپ این دستور را برای دروغ گویی به کنگره صادر کرده است.

بازفید گزارش داد: ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا از این موضوع حمایت کرده که شخصا به روسیه رفته تا با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه برای مذاکره دیدار کند.

بر اساس گزارش بازفید، ترامپ از کوهن خواسته تا این اتفاق را برای او رقم بزند.

این منابع آگاه در مورد اظهارات ارائه شده کوهن به دفتر بازرس مولر، در گفت وگو با بازفید اعلام کردند که ترامپ و دو تن از فرزندان وی اطلاعات جزئی را از کوهن درباره پروژه مسکو دریافت کردند.

سی ان ان پیش از این به سندی دست یافته بود که نشان می داد رییس جمهوری آمریکا نامه ای را به قصد ادامه مذاکرات برای ساخت برج ترامپ در روسیه امضا کرده، به رغم اینکه رودی جولیانی وکیل او ادعا کرد که این سند هیچگاه امضا نشده است. 

پس از انتشار این گزارش جولیانی صحبت های خود را تکذیب کرد و گفت هیچگاه توافقی وجود نداشته که بخواهد امضا شده باشد.

در حالیکه رسانه های آمریکا این خبر را منتشر کرده اند اما هنوز گزارش بازفید را تایید نکرده اند.
Histats.com START (standard) Histats.com END