آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
سرپرست فرمانداری آبادان:
سید زین‌العابدین موسوی یادآور شد: طرح مبادله اقتصادی با عراق کار نشدنی نیست، سال‌ها از عمر همسایگی آبادان با عراق می‌گذرد، اما از شلمچه انواع مبادلات با عراق انجام می‌شود اما متأسفانه از بنادر آبادان، اروندکنار و چوئبده هیچ مبادله‌ای انجام نمی‌شود، با توجه به وجود بسترهای لازم در عراق سعی داریم اقداماتی را برای انجام مبادلات با عراق آغاز کنیم
به گزارش فیدوس: سرپرست فرمانداری آبادان گفت: به صورت جدی و مستمر پیگیر برقراری مبادلات اقتصادی میان شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده با عراق هستیم.

سید زین‌العابدین موسوی در جلسه شورای اداری شهرستان آبادان که در محل بخشداری اروندکنار برگزار شد، ضمن اشاره به سه جلسه پیشین شورای اداری که در مناطق کم برخوردار و محروم سلیچ، شطیط و شهر چوئبده برگزار شد، افزود: وقتی جلسات قبلی و مصوبات آنها را مرور و بررسی می‌کنیم، در می‌یابیم که بسیاری از مدیران مأموریت‌ها و وظایف محوله‌شان را انجام ندادند و من باز هم از این بابت به مدیران تذکر و هشدار می دهم.

وی اظهار کرد: هدف ما از برگزاری جلسات در مناطق و شهرهای مختلف، برگزاری نشست‌های کلیشه‌ای و صوری نیست و بایستی خروجی داشته باشد، برخی مدیرانی که به واسطه انجام ندادن وظایفشان کارت زرد گرفتند باید این مسئله را جدی بگیرند.

سرپرست فرمانداری آبادان با تاکید بر لزوم استقرار مدیران ادارات در شهرهای حوزه مسئولیتی‌شان در اروندکنار و چوئبده گفت: این را بارها گفته و تذکر داده‌ایم، اگر مدیری امکان این کار را ندارد، اعلام کند تا شخص دیگری به جای او مشغول کار شود.

موسوی، تمامی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌ها را ملزم به به‌کارگیری نیروهای بومی در انجام پروژه‌هایشان دانست و افزود: حتی شرکت‌هایی که کارهای تخصصی انجام می‌دهند می‌توانند در بخش‌های نگهبانی و سرایداری از نیروهای بومی جذب کنند.

وی تصریح کرد: با پیگیری نمایندگان به زودی تمامی انهار اروندکنار لایروبی می‌شوند، پس از لایروبی نهر دایر و نهر دوم در حال حاضر با سه بیل بوم بلند لایروبی نهر ابوفلفل آغاز شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان گفت: در بحث بندر و صیادی در اروندکنار کارهای خوبی انجام شده است، در حال حاضر کار طراحی یک پست اسکله هزار تنی بتنی، یک انبار ۲ هزار مترمربعی، ساخت ساختمان آتش‌نشانی جدید و یک ساختمان چندمنظوره اداری در مرحله طراحی قرار دارد که امید می رود در سال ۹۸ گزارش خوبی در این باره به مردم ارائه شود.

موسوی با اشاره به انعقاد برخی تفاهم‌نامه‌ها با راه و شهرسازی و سازمان منطقه آزاد اروند افزود: کار دوبانده کردن ۱۰ کیلومتر از جاده آبادان - اروندکنار از طریق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در حال پیگیری است. آغاز فعالیت‌های موضوع الحاق شهرهای چوئبده و اروندکنار به منطقه آزاد اروند زده شده و در حال پیگیری است که امید می رود در سال ۹۸ این اتفاق بیفتد.

وی در بخش دیگری از سخنانش کاهش ۴۰ درصدی تیراندازی‌ها در آبادان را حاصل تلاش نیروهای انتظامی و دستگاه قضایی و قابل‌تقدیر خواند و اظهار کرد: حال خدمات عمومی در اروندکنار خوب نیست، دستگاه‌های خدمات رسان به ویژه شورا، شهرداری، بنیاد مسکن و کمیته امداد خدمات خوبی به مردم ارائه نمی‌کنند که بایستی در این باره بازنگری شود.

وی با اشاره به اینکه مجدانه پیگیر برقراری مبادلات تجاری و اقتصادی با عراق هستیم، یادآور شد: طرح مبادله اقتصادی با عراق کار نشدنی نیست، سال‌ها از عمر همسایگی آبادان با عراق می‌گذرد، اما از شلمچه انواع مبادلات با عراق انجام می‌شود اما متأسفانه از بنادر آبادان، اروندکنار و چوئبده هیچ مبادله‌ای انجام نمی‌شود، با توجه به وجود بسترهای لازم در عراق سعی داریم اقداماتی را برای انجام مبادلات با عراق آغاز کنیم، این کار مشکل بیکاری در شهرستان را رفع می‌کند.

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان گفت: مسئول ورزش و جوانان اروندکنار به زودی معرفی می‌شود ضمن اینکه در جلسه‌ای با حضور مدیرکل ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد اروند و رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان مشکلات ورزشی اروندکنار بررسی و رفع می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، تشکیل کارگروه مشترک شهرداری، آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، برق، گاز، بندر، گمرک و شیلات در جهت احصا مشکلات حوزه مسئولیتی‌شان برای برنامه‌ریزی جدی رفع مشکلات، تشکیل کارگروه ویژه نهادهای غیردولتی همچون بنیاد مسکن، بهزیستی، کمیته امداد و دیگر نهادهای این‌چنینی در جهت جمع‌آوری مشکلات حوزه کاری‌شان، رسیدگی ویژه به مکان‌های آبگیر با تشکیل کارگروه ویژه انجام این کار در شهرداری و مهلت اتمام کار تا پایان بهمن‌ماه امسال، رفع مشکلات روشنایی در اروندکنار ظرف دو هفته، راه‌اندازی میز خدمت از جمعه هفته آینده در مصلی اروندکنار، تسریع در امر لایروبی انهار با کار در دو شیفت و همراه با نظارت دقیق بر حسن اجرای کار، رفع مشکلات شهری در حوزه راه توسط مسکن و شهرسازی، راه‌اندازی ایستگاه آتش‌نشانی منیوحی تا پانزدهم بهمن‌ماه امسال (یک دستگاه خودرو آتش‌نشانی برای استقرار در این ایستگاه خریداری و تحویل شهرداری اروندکنار شده)، تسریع در جمع‌آوری زباله‌ها و افزایش تعداد باکس‌های زباله، معرفی متقاضیان دریافت وام ۴۰ میلیون تومانی تا سقف ۳۰۰ نفر از مصوبات شورای اداری شهرستان آبادان در اروندکنار بود.
Histats.com START (standard) Histats.com END