آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
فضای مجازی تبدیل به دیواری شده است که کلاهبردارها پشت آن قرار می‌گیرند و هر کاری دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند.
به گزارش فیدوس: فضای مجازی تبدیل به دیواری شده است که کلاهبردارها پشت آن قرار می‌گیرند و هر کاری دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند.

 سرهنگ کاظمی، رئیس پلیس فتا درباره دستگیری کلاهبردار ۱۵۰ میلیونی در فضای مجازی اظهار کرد: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد این کلاهبردار تاکنون از ۶۰ نفر برای فروش بسته (آبگرمکن دیواری) مبالغی را دریافت کرده است و مأموران در صدد هستند تا بقیه افرادی را که به این شیوه پول خود را از دست دادند، شناسایی کنند.

وی در خصوص شگرد این کلاهبردار افزود: در صورت تمایل خریدار آبگرمکن، کلاهبردار نیز در صدد خرید دستگاه بازی با همین قیمت می‌کرد که در نتیجه کلاهبردار شماره حساب فروشنده دستگاه بازی را به خریدار آبگرمکن می‌داد و در نتیجه خریدار آبگرمکن مبلغ پول را به فروشنده دستگاه بازی واریز می‌کرد و این موجب می‌شد ردی از کلاهبردار در میان نباشد.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: هنگام واریز پول از سوی خریدار آبگرمکن دیگر کلاهبردار جواب تلفن وی را نمی‌داد، اما پیکی برای گرفتن دستگاه بازی به محل زندگی فروشنده می‌فرستاد تا دستگاه بازی را دریافت کند.

سرهنگ کاظمی گفت: متأسفانه برغم تمامی توصیه‌ای که در سایت‌های مجازی از سوی پلیس و همچنین صاحبان این سایت‌ها شده مبنی بر این که هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای را پرداخت نکنند و حتماً برای دریافت کالا به محل زندگی یا مغازه فروشنده مراجعه کنند تا وی را نیز شناسایی کنند، تا در صورت بروز مشکل فرد خاطی را بتوانند به پلیس معرفی کنند، اما متأسفانه با یک اعتماد، هزار گونه مشکل پیش می‌آید که کار شناسایی این افراد زمانبر و مشکل خواهد بود.

گفتنی است در سال ۱۳۹۰ کل تعداد پرونده تشکیلی در پلیس فتا حدود هزار پرونده بود، اما امسال در همین ۱۰ ماه بیش از ۱۲ هزار پرونده در پلیس فتا تشکیل شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END