آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۷۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تاکنون بیش از ۱۵ شناور مغروقه از اروند رود خارج شده است.
به گزارش فیدوس: عامر کعبی در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان آبادان که در اروندکنار برگزار شد در جمع خبرنگاران، افزود: خوشحالیم که جلسه شورای اداری در این منطقه برگزار شد، مسئولان با حضور خود از نزدیک با مشکلات مردم اروندکنار آشنا می شوند، البته اقدامات خوبی نیز انجام شده که امیدواریم ادامه دار باشد.

وی اظهار کرد: بحث لایروبی اروندرود یکی از مباحث جدی است که در مجلس شورای اسلامی پیگیر آن هستیم، تاکنون ۱۵ شناور مغروقه از اروند رود خارج شده اند که مقدمات لایروبی اروند را به همراه خواهد داشت.

کعبی تصریح کرد: وزیر امور خارجه کشور ما در سفر به عراق موضوع لایروبی اروند رود را با نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور مطرح کرد تا بتوانیم  کار گروه انجام این کار را تشکیل دهیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به دعوت از وزیر راه و حضور وی در آبادان اشاره کرد و گفت: انتظار داریم تا در بحث بنادر و کشتیرانی، دریانوردی و لایروبی اروندرود که سازمان بنادر این کار را عملیاتی کرد، اقدامات بهتری انجام شود.

کعبی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا احداث بندری متناسب با نیاز اروندکنار در دستور کار قرار گیرد، افزود: موضوعاتی همچون احداث اسکله، فراهم سازی مقدمات الحاق شهرهای اروندکنار و چوئبده به منطقه آزاد اروند و پیش بینی ردیف اعتباری تکمیل جاده آبادان به اروندکنار در بودجه سال ۹۸ را در دستور کار داریم تا بتوانیم کارهای بزرگی در این راستا انجام دهیم.

وی اظهار کرد: در زمینه صید و صیادی و بحث احیای ماهیانی که در محدوده اروندکنار وجود دارد، اقداماتی را برای ایجاد فرصت های شغلی بیشتر و امرار معاش برای صیادان انجام می دهیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در بحث تامین سوخت مورد نیاز کشتی ها و لنج های باری فعال در آبراهه اروند اقدامات خوبی انجام شده که وزارت خانه های نفت، کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و سوخت در این باره کمک رسان خواهند بود.
Histats.com START (standard) Histats.com END