آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: توده گرد و غبار خارجی که فضای آبادان را پوشانده بیش از ۱۶ برابر حد استاندارد است.
به گزارش فیدوس: رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: توده گرد و غبار خارجی که فضای آبادان را پوشانده بیش از ۱۶ برابر حد استاندارد است.

علی فتحی نیا اظهار کرد: میزان فعلی گرد و غبار رو به افزایشی که از ساعتی پیش فضای آبادان  را پوشانده ۲ هزار و  ۴۵۰ میکروگرم بر متر مکعب یعنی ۱۶ برابر حد استاندارد است.

وی با بیان اینکه این گرد و غبار سبب کاهش دید افقی شده، افزود: از شهروندان می خواهیم  تا از  تردد غیر ضروری در اماکن عمومی و فضای باز خودداری کنند. 

به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام و هشدار پیشین مرکز ملی پایش و هشدار سریع  گرد و خاک هواشناسی خوزستان،  وزش شدید باد، گرد و غبار خارجی را به منطقه کشانده است.

در  اخطاریه هواشناسی  آمده است: بر اساس بررسی تصاویر ماهواره‌ای توده گرد و خاک از جنوب کشور عراق و همچنین بخش هایی از شمال کشور عربستان تشکیل و به سمت استان خوزستان حرکت کرده است، اگر شدت وزش باد ادامه داشته باشد این گرد و غبار به زودی منطقه را ترک می کند.

در حال حاضر جهت باد غربی است و بیشترین دمای هوا در شبانه روز گذشته ۲۳ و کمترین دما هم ۱۷ درجه سانتیگراد اعلام شد، دمای کنونی هوا هم ۱۴ درجه و هوا غبار آلود است. 
Histats.com START (standard) Histats.com END