آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
رسانه‌های خارجی از جمله «رویترز»، «هافینگتن پست» و «یو اس‌ نیوز» به موضوع بازداشت مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی‌وی پرداختند.
به گزارش فیدوس: رویترز یکی از اولین رسانه‌های خارجی بود که خبر دستگیری مرضیه هاشمی، مجری آمریکایی‌الاصل شبکه خبری پرس‌تی‌وی را منتشر کرد. 

رویتزر در خبر خود آورده است: این روزنامه‌نگار و مجری متولد آمریکا، برای دیدار با برادر بیمار و فرزندان و بستگان خود به آمریکا سفر کرده بود که روز یکشنبه در فرودگاه بین‌المللی سنت لوئیس لامبرت بازداشت و سپس توسط FBI به مرکز بازجویی منتقل شد و هنوز هیچ اتهام رسمی علیه وی اعلام نشده است. این شبکه خبری همچنین به نقل از پرس‌تی‌وی خبر می‌دهد که مسوولان زندان نیز هیچ‌گونه غذای حلال و اسلامی و پوشش مناسب برای حجاب کامل در اختیار وی نگذاشته‌اند.

اغلب دیگر رسانه‌های بین‌المللی خبر بازداشت این خبرنگار ایرانی ـ آمریکایی را به نقل از رویترز و سایت شبکه خبری پرس‌تی‌وی منتشر کرده‌اند. هافنیگتن پست، رادیو اروپا، کانال خبری آسیا، شبکه خبری  ملی و انگلیسی‌زبان بنگلادش، نشریه مالای نیوز متعلق به کشور مالزی، شبکه خبری آمریکایی یو اس نیوز، راشا تودی روسیه و شبکه خبری الجزیره از جمله رسانه‌هایی بودند که این خبر را پوشش دادند و مطمئنا در ساعات آینده رسانه‌های بین‌المللی بیشتری این خبر مهم را زیر ذره‌بین خواهند برد. 

هنوز علت دقیق دستگیری مرضیه هاشمی مشخص نشده است. 
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END