آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳
با برگزاری آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره بین‌المللی صلح شعر سپید عربی اروند، این جشنواره با شرکت شاعرانی از هشت کشور در آبادان کار خود را آغاز کرد.
 به گزارش فیدوس: با برگزاری آیین افتتاحیه هشتمین جشنواره بین‌المللی صلح شعر سپید عربی اروند، این جشنواره با شرکت شاعرانی از هشت کشور در آبادان کار خود را آغاز کرد.

 آئین افتتاحیه هشتمین جشنواره بین‌المللی صلح شعر سپید عربی اروند شب گذشته در سینما مهر آبادان برگزار شد.

در این جشنواره که ۴۰ شاعر سپید گوی از هشت کشور عراق، لبنان، سوریه، اردن، تونس، بحرین، عمان و ایران شرکت دارند تا جمعه ۲۸ دی ادامه دارد.

۲۰ شاعر شرکت‌کننده در این جشنواره از کشورهای عربی هستند و ۲۰ شاعر نیز از ایران حضور دارند.

سرپرست فرمانداری آبادان در آئین افتتاح این جشنواره، شعر را زبان وحدت میان کشورهای اسلامی خواند و اظهار کرد: جهان امروز و به ویژه کشورهای اسلامی بیش از هر زمان به اتحاد و همدلی نیاز دارند و هنر می‌تواند همدلی و دوستی را بین کشورهای اسلامی گسترش داده و باعث تقویت وحدت بین ملت‌ها شود.

سید زین‌العابدین موسوی با بیان اینکه در دنیای عرب، تمام ارزش‌ها همچون مدح خالق و عشق را در بستر شعر بیان می‌کنند، برگزاری جشنواره شعر سپید عربی در آبادان را بهترین راه برای ارسال پیام دوستی ملت ایران به کشورهای اسلامی و منطقه دانست.

وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این جشنواره با حضور پرشکوه کشورها در آبادان تداوم داشته باشد تا پیام صلح هر ساله از این نقطه به جهان مخابره شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسم افتتاحیه جشنواره شعر سپید عربی شاعرانی از عراق، لبنان، سوریه، تونس، بحرین اردن اشعار خود را قرائت کردند.

صبح همان روز نیز گفتمان بین‌المللی دیپلماسی فرهنگی شعر و صلح صبح با حضور شعرای شرکت‌کننده در جشنواره شعر سپید عربی در آبادان برگزار شده بود.

برگزاری آیین شعرخوانی و رونمایی از چند مجموعه شعر شاعران برجسته شرکت‌کننده در این جشنواره از دیگر برنامه‌های دیده شده برای این جشنواره است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END