آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
وزیر امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه تاکید کرد، مسکو خواستار ارتقای روابط با ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا است اما قصد ندارد فعالیت‌های ناتو در نزدیکی مرزهایش را بدون پاسخ بگذارد.
به گزارش فیدوس: وزیر امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه تاکید کرد، مسکو خواستار ارتقای روابط با ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا است اما قصد ندارد فعالیت‌های ناتو در نزدیکی مرزهایش را بدون پاسخ بگذارد.

 سرگئی لاوروف در کنفرانس خبری در مسکو تاکید کرد: ما همچنان مایل به احیای روابط عادی با ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا بر پایه برابری و سازش متقابل هستیم. قطعا ما به واکنش به فعالیت‌های نظامی شدت‌یافته ناتو و استقرار زیرساخت نظامی آنها در نزدیکی مرزهای روسیه ادامه خواهیم داد.
 مقام‌های روسیه مکررا با ابراز نگرانی نسبت به فعالیت‌های ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه تاکید دارند که آنها تهدیداتی واقعی علیه امنیت روسیه هستند و نقض قانون روابط روسیه – ناتو است که استقرار حجم چشمگیری از نیروها در اراضی کشورهای عضو جدید را منع می‌کند.

سرگئی لاوروف همچنین تاکید کرد، روسیه آمادگی دارد تا برای نجات معاهده قوای هسته‌ای میان برد موسوم به آی‌ان‌اف، به‌رغم مشکلات متعدد همکاری کند و امید دارد واشنگتن رویکردی مسوولانه در قبال پیمان‌های کنترل تسلیحاتی اتخاذ کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین درباره اظهارات مداخله‌جویانه آمریکا و صحبت از گزینه نظامی آمریکا علیه ونزوئلا ابراز نگرانی کرد. او دولت واشنگتن را به حمایت از اپوزیسیون ونزوئلا متهم کرد تا از مذاکرات با دولت ممانعت به عمل آورد.

لاوروف در کنفرانس خبری سالانه تاکید کرد، رویکرد آمریکا در قبال ونزوئلا نشان‌دهنده تلاش‌های ایالات متحده برای تضعیف دولت‌های سراسر جهان است که تمایلی برای ادامه کار آنها ندارد. او همچنین از ناکامی گفت‌وگوها میان دولت و اپوزیسیون ونزوئلا که ناشی از نفوذ ایالات متحده بر تعدادی خاص از مخالفان است، ابراز تاسف کرد. لاوروف گفت: در واقع این نفوذ موجب عدم سازش اپوزیسیون ونزوئلا شده است. این عمیقا مایه تاسف است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END