آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: اقدام سریع و به موقع تکنسین های فوریت‌های پزشکی این دانشکده دو مرد ۳۸و ۷۰ ساله آبادانی را از مرگ نجات داد.
به گزارش فیدوس: رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: اقدام سریع و به موقع تکنسین های فوریت‌های پزشکی این دانشکده دو مرد ۳۸و ۷۰ ساله آبادانی را از مرگ نجات داد.

شهرام مقام اظهار کرد: پس از تماس تلفنی با واحد اعزام مرکز فوریت های پزشکی آبادان مبنی بر یک مورد ایست قلبی-تنفسی،  دو نفر از تکنسین‌های فوریت های پزشکی به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مرد مصدوم با ۳۸ سن در اثر سقوط از ارتفاع ۵ متری دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود، افزود: مصدوم  بلافاصله توسط تکنسین ها احیا و اقدامات درمانی لازم آغاز و پس از اعلام کد به طور سریع به بیمارستان امام خمینی(ره) آبادان اعزام شد.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از استعلام به عمل آمده از بیمارستان امام خمینی(ره) بیمار پس از پایداری علائم حیاتی به بخش ICU انتقال یافته است.

مقام با بیان اینکه در  یک مورد ایست قلبی-تنفسی رخ داده دیگر دو تکنیسین‌ این دانشکده به محل اعزام شدند، اظهار کرد: مرد بیمار ۷۰ ساله که دچار ایست قلبی-تنفسی شده بود، بلافاصله کار احیا صورت گرفت و حال عمومی وی پس از انتقال به بیمارستان شهید بهشتی آبادان مساعد اعلام شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END