آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۴۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۴
نماینده ژاپن در اسکار خارجی به عنوان برنده جایزه بهترین فیلم خارجی جشنواره «پالم‌اسپرینگز» آمریکا در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.
به گزارش فیدوس: نماینده ژاپن در اسکار خارجی به عنوان برنده جایزه بهترین فیلم خارجی جشنواره «پالم‌اسپرینگز» آمریکا در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

 هیات داوران فیپرشی (انجمن بین‌المللی منتقدان فیلم) فیلم «دزدان فروشگاه» به کارگردانی «هیروکازو کورئیدا» را به عنوان برترین فیلم خارجی سی‌امین جشنواره فیلم پالم‌اسپرینگز انتخاب کرد. 

این فیلم که در جشنواره کن ۲۰۱۸ موفق به کسب جایزه نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن شد، درباره خانواده‌ای است که به اعمال بزهکارانه خُرد می‌پردازند و به موضوع فقر در ژاپن اشاره دارد. این فیلم همچنین توانسته به عنوان نماینده سینمای ژاپن به فهرست کوتاه ۹ فیلم شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار راه یابد. 

جشنواره فیلم پالم‌اسپرینگز که امسال با نمایش ۲۲۶ فیلم از ۷۸ کشور همراه بوده است فردا (دوشنبه ۱۴ ژانویه) با اعلام برنده جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره به کار خود پایان می‌دهد. 

هیات داوران فیپرشی جشنواره پالم‌اسپرینگز علاوه بر اعطای جایزه بهترین فیلم خارجی به «دزدان فروشگاه»، «مارسلو فونته» را به عنوان برترین بازیگر مرد جشنواره برای بازی در فیلم ایتالیایی «داگمن» ساخته «تئو گارونه» برگزید. «فونته» پیش‌تر نیز برای این فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر مرد کن شده بود. 

همچنین «ژوانا کولیگ» برای نقش‌آفرینی در فیلم «جنگ سرد» به کارگردانی «پاول پالیکوفسکی» از لهستان برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره نام گرفت. 

جایزه صدای جدید/دیدگاه جدید جشنواره نیز به فیلم «سوفیا» ساخته «مریم بن مبارک» محصول مشترک فرانسه و قطر رسید و جایزه«جان شلزینجر» برای بهترین فیلمِ بلندِ اولِ کارگردان به «ناوگان شبح» به کارگردانی «شنو سرویس» و «جفری والدون» از آمریکا اختصاص یافت. «مردم چی میگن» به کارگردانی «ایرام هاک» محصول مشترک نروژ، آلمان و سوئد نیز برنده جایزه هیات داورن جوان جشنواره شد.

امسال در بخش سینمای جهان جشنواره پالم‌اسپرینگز، «عرق سرد» ساخته سهبل بیرقی و «روزهای نارنجی» از آرش لاهوتی دو نماینده سینمای ایران بودند و در بخش «canon» جشنواره که ویژه مهم‌ترین آثار سینمای جهان است فیلم برنده اسکار «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی روی پرده رفت. 
Histats.com START (standard) Histats.com END