آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
رئیس اداره زندان یاسوج گفت: با رضایت اولیای دم و تلاش شبانه‌روزی شورای حل اختلاف زندان مرکزی یاسوج زندانی (ا- ک) که به جرم قتل به قصاص نفس محکوم شده بود از چوبه‌ دار رهایی یافت.
به گزارش فیدوس: رئیس اداره زندان یاسوج گفت: با رضایت اولیای دم و تلاش شبانه‌روزی شورای حل اختلاف زندان مرکزی یاسوج زندانی (ا- ک) که به جرم قتل به قصاص نفس محکوم شده بود از چوبه‌ دار رهایی یافت.

بیژن شجاعیان افزود: زندانی جوان 40 ساله به نام (ا-ک) از شهرستان کهگیلویه که از 18شهریور ماه سال 86 به اتهام قتل عمد به موجب حکم صادره از دادگاه کیفری محکوم به قصاص شده و حکم صادره از سوی دیوانعالی کشور نیز مورد تأیید قرار گرفته بود با تلاش پیگیرانه همکاران شورای حل اختلاف و مددکاران زندان و با رضایت اولیاء دم صبح روز 16 دی ماه امسال از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

وی اظهار کرد: با مداخله، پیگیری و نشست با خانواده‌های طرفین از طریق شورای حل اختلاف در دفتر رئیس زندان و منازل آنان پس از رضایت خانواده شاکی، زندانی مذکور از چوبه دار نجات و به کانون خانواده خود بازگشت.

شجاعیان در ادامه با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات چشمگیر شورای حل اختلاف مستقر در زندان اضافه کرد: با تأکید مدیرکل زندانها مبنی بر ایجاد کمیته‌های صلح و سازش در زندان‌ها، مددکاران و همکاران ما در شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی یاسوج در زمینه صلح و سازش در جرائم قتل عمدی منتهی به قصاص، سازش و تقلیل بدهی در محکومیت‌های مالی و اختلافات خانوادگی منتهی به مصالحه و بازگشت به زندگی مشترک تلاش‌های خوب و چشمگیری داشته‌اند که در این زمینه نیز هم از سوی مراجع قضایی استان و هم از سوی اداره کل مورد تشویق و تقدیر قرار گرفته‌اند.
Histats.com START (standard) Histats.com END