آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۰۲۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
روز هفتم دی‌ماه پرونده‌ای از کلانتری ۱۳۰ نازی‌آباد در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
به گزارش فیدوس: روز هفتم دی‌ماه پرونده‌ای از کلانتری ۱۳۰ نازی‌آباد در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
شاکی در شکایت خود بیان کرده بود سارق با استفاده از نبود او و همسرش در خانه در حالی‌که دختر هشت‌ساله آنها تنها بود، وارد منزل شد و علاوه بر سرقت بیش از ۲۰ میلیون پول و طلاجات داخل خانه، دختر آنها را مورد آزار و اذیت قرار داد و در نهایت با بستن دست‌وپای دختر هشت‌ساله و قراردادن او در یکی از اتاق‌ها از محل متواری شد.

دختر هشت‌ساله در اداره شانزدهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: داخل خانه در حال تماشای تلویزیون بودم که چندین بار زنگ خانه به صدا درآمد تا اینکه جواب آیفون را دادم. مردی از من سؤال کرد که آیا پدرت در خانه است یا نه؟ من جواب دادم: «پدرم خانه نیست». این شخص مجددا از من سؤال کرد که آیا مادرت در خانه است یا نه؟ که جواب دادم: «مادرم به همراه پدرم بیرون رفته است». پس از چند دقیقه مجددا زنگ خانه به صدا در آمد و زمانی که جواب آیفون خانه را دادم، همان آقا این بار گفت یکی از دوستان پدرم است که پول برای پدرم آورده و به این بهانه از من خواست تا درِ آپارتمان را باز کنم تا او پول را داخل آسانسور بگذارد و من نیز پول را از داخل آسانسور بردارم. با اطمینان به صحبت‌های این شخص، من درِ آپارتمان را باز کردم و منتظر ماندم تا آسانسور بالا بیاید و من پول داخل آسانسور را بردارم که پس از رسیدن آسانسور به طبقه پنجم ناگهان مردی از آسانسور خارج شد که یک چاقو در دست داشت. این شخص با تهدید چاقو من را مجبور به سکوت کرد و به داخل خانه برد. او من را مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از آن دست مرا با طناب بست و داخل یکی از اتاق‌ها گذاشت و زمانی که پدر و مادرم وارد خانه شدند، من را با دست‌وپای بسته‌شده در اتاق پیدا کردند.

هم‌زمان با آغاز رسیدگی به این پرونده، پرونده‌های مشابه دیگری در مناطق مختلف خانی‌آباد، نازی‌آباد، منیریه، فلاح و مولوی مطرح و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در همه آنها شخصی به شیوه‌ای یکسان و با اطمینان از غیبت پدر و مادر داخل خانه، ضمن معرفی خود به‌عنوان دوست خانوادگی اعتماد کودکان پنج تا 13ساله را جلب کرده و در ادامه علاوه بر سرقت طلا و پول از خانه‌ها، کودکان را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده و در همه سرقت‌های منجر به آزار و اذیت و در زمان ترک محل سرقت‌ها، دست‌وپای کودکان را بسته و از خانه شکات متواری شده بود.

در ادامه دو پرونده سرقت منزل منجر به آزار و اذیت دیگر نیز به اداره شانزدهم ارجاع شد که در هر دو پرونده، سارق دقیقا به همان شیوه و شگرد پرونده‌های گذشته یعنی معرفی خود به‌عنوان دوست صاحبخانه و به بهانه پرداخت بدهی خود اعتماد افراد داخل خانه را جلب کرده اما این بار دو خانم 25 و 30ساله را  آزار و اذیت کرده و به همان شیوه از محل متواری شده بود.

با توجه به حساسیت پرونده، اقدامات ویژه پلیسی برای شناسایی و دستگیری متهم پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه در نهایت با بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته متعلق به محدوده چندین محل سرقت، چند تصویر از متهم پرونده در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم قرار گرفت.

با بهره‌گیری از تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته، انجام چهره‌نگاری، استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار و دیگر اقدامات پلیسی سرانجام یکی از مجرمان سابقه‌دار به نام عارف (32ساله) شناسایی شد و تصویر او از سوی همه شکات مورد شناسایی قرار گرفت.

در بررسی سوابق عارف مشخص شد او از سال 1380 تاکنون، بیش از 15 نوبت به اتهام ارتکاب جرائم مختلف سرقت، مزاحمت برای نوامیس، شرب خمر، اخلال در نظم و آسایش عمومی، تهدید و فحاشی، آزار و اذیت، نگهداری و مصرف شیشه، تخریب اماکن عمومی، ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد (چاقو) دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار در اوایل سال جاری از زندان آزاد شده است. همچنین با بررسی سوابق دیگر اعضای خانواده عارف مشخص شد پدر عارف حدود 30 سال پیش حین ارتکاب سرقت و تلاش برای فرار از دست مأموران پلیس هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده و در حال حاضر عارف پس از آزادی از زندان اعتیاد شدیدی به مصرف شیشه پیدا کرده است.

با شناسایی دقیق مخفیگاه عارف در منطقه جوادیه راه‌آهن، او در ساعت 22 روز چهارشنبه هفته گذشته دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش مقدار قابل توجهی از طلاجات مسروقه به همراه سلاح سرد مورد استفاده در سرقت‌ها کشف شد.

سردار لطفی، رئیس‌پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید خبر دستگیری این متهم، گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه و با توجه به شواهد و قرائن ارائه‌شده از سوی کارآگاهان اداره شانزدهم چاره‌ای جز اعتراف صریح به آزار و اذیت 10 کودک و نوجوان پنج الی 13ساله و همچنین آزار و اذیت دو زن جوان و سرقت از منازل نداشت. در ادامه متهم با هماهنگی سرپرست دادسرای ناحیه 27 تهران و با قرار قانونی برای شناسایی دیگر جرائم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
قفل ضد دیلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
0
0
تولید کننده یکی از معروفترین قفلهای الکترونیکی در آمریکا در جواب سوال " آیا این قفل مطمن است؟" گفته: قفل ما در مقابل هر سارقی که پیچ گوشتی نداشته باشه بسیار مطمئن عمل می‌کنه؟؟!!!!

پس اگر به هر دلیل تا کنون قفل ضد دیلم که تمام روشهای ورود سارقین از طریق درب را غیر ممکن میکنه نصب نکرده اید، فقط باید آرزو کنید که سارقین وقتی وارد شوند که کسی در منزل نباشد یا وقتی سارقین در حال گشت و گذار در منزل شما هستند، هیچیک از اعضا خانواده وارد منزل نشوند که ...

در پایان، فراموش نکنید که حتما از فروشندگان قفل، درب، حفاظ، آلارم، دوربین و حتی گاوصندوق، ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت بخواهید تا اطمینان پیدا کنید که واقعا ضد سرقت هستند.
Histats.com START (standard) Histats.com END