آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۴۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
نماینده کنونی و ویژه آمریکا در امور سوریه در کنار مسئولیت فعلی خود، عهده دار نقش جدیدی خواهد شد: فرستاده ویژه واشنگتن در ائتلاف ادعایی آمریکا علیه گروه تروریستی داعش.
به گزارش فیدوس: نماینده کنونی و ویژه آمریکا در امور سوریه در کنار مسئولیت فعلی خود، عهده دار نقش جدیدی خواهد شد: فرستاده ویژه واشنگتن در ائتلاف ادعایی آمریکا علیه گروه تروریستی داعش.

 وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که سفیر «جیمز جفری» نماینده کنونی و ویژه واشنگتن در امور سوریه به سمت فرستاده ویژه آمریکا در ائتلاف ادعایی این کشور علیه داعش منصوب شد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «با این مسئولیت اضافی، سفیر [جیمز] جفری هدایت و هماهنگی روابط وزارت خارجه آمریکا با ائتلاف جهانی مبارزه با داعش و اقدامات این وزارتخانه برای خروج پرمسئولیت نیروهای نظامی آمریکا از سوریه را برعهده خواهد گرفت».

گفتنی است که سفیر جیمز جفری با قبول این مسئولیت جدید، جانشین «برت مک گورک» می شود که بعد از سه سال فعالیت در سمت فرستاده ویژه آمریکا در ائتلاف علیه داعش، روز ۲۲ اُم دسامبر ۲۰۱۸ در واکنش به تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از خاک سوریه از مقام خود استعفا داد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END