آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت:امروز به دلیل جنگ اقتصادی و تحریم‌ها از نظر بستن بودجه؛ سازمان برنامه و بودجه با محدودیت‌های بسیار زیادی مواجه است.
به گزارش فیدوس: رئیس دفتر رئیس جمهور گفت:امروز به دلیل جنگ اقتصادی و تحریم‌ها از نظر بستن بودجه؛ سازمان برنامه و بودجه با محدودیت‌های بسیار زیادی مواجه است.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران در مورد این‌که آیا استعفای آقای قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت پذیرفته شده یا خیر و اگر پذیرفته شده چه کسی به عنوان جانشین ایشان انتخاب شده، گفت: آقای هاشمی از وزرای بسیار موفق، در دولت یازدهم و دوازدهم هستند.

وی‌ ادامه داد: ایشان فعالیت‌های بسیار خوبی داشته‌اند و سفرهای استانی بسیار زیادی انجام داده‌اند و طرح تحول سلامت را با جدیت و فداکاری تا الان به خوبی پیش بردند. طبیعی است که وزارت بهداشت، یک وزارتخانه بسیار حساس و مهمی است و اداره این وزارتخانه نیازمند مدیریت بالا و بودجه است‌.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: آنچه در چند روز گذشته اتفاق افتاده یک اختلاف نظری است که آقای هاشمی در ارتباط با بودجه‌شان دارند، به همین دلیل استعفایشان را تقدیم رئیس‌جمهور کردند و آقای رئیس‌جمهور با توجه به این‌که ایشان را وزیری بسیار لایق و فردی با عملکرد بالا می‌دانند تا الان مقاومت کردند که استعفای ایشان را نپذیرند و سعی کنند تا آنجا که امکان دارد صحبت شود تا این مشکل حل شود.

وی اظهار داشت: البته شرایط امروز ما با سال‌های گذشته متفاوت است، ما امروز به دلیل جنگ اقتصادی و تحریم‌ها از نظر بستن بودجه سازمان برنامه و بودجه با محدودیت‌های بسیار زیادی مواجه است، فلذا امیدوار هستم مذاکرات و صحبت‌هایی که با ایشان می‌شود تا امروز بتوانیم تصمیم‌گیری کنم. تصمیم هرچه باشد ما جناب آقای هاشمی را سرمایه دولت خود می‌دانیم و از زحمات و تلاشی که وی کرده تکریم می‌کنیم و امیدواریم آقای قاضی‌زاده همراه دولت باشند. تلاش رئیس‌جمهور بر این است که ایشان را حفظ کند.
منبع: خبرآنلاین
Histats.com START (standard) Histats.com END