آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
مسئول موزه های صنعت نفت آبادان گفت:هشت میلیارد و 500 میلیون ریال برای بازسازی و تکمیل موزه کارآموزان به عنوان دومین موزه از طرح های پنجگانه صنعت نفت آبادان هزینه شد.
به گزارش فیدوس: مسئول موزه های صنعت نفت آبادان گفت:هشت میلیارد و 500 میلیون ریال برای بازسازی و تکمیل موزه کارآموزان به عنوان دومین موزه از طرح های پنجگانه صنعت نفت آبادان هزینه شد.
فرشید خائیز سه شنبه اظهار داشت:آموزشگاه فنی کارآموزن یا تکنیکال اسکول آبادان نخستین مدرسه فنی برای تربیت تکنسین در ایران و خاورمیانه به شمار می آید و از قدمتی یکصد ساله برخوردار است و وسایل و ادوات به کار گرفته شده در آن منحصر به فرد است.
وی از جمع آوری هزاران شی و وسیله قدیمی مرتبط با صنعت نفت در موزه کارآموزان آبادان اشاره کرد و افزود:برخی از وسایل و تجهیزات آموزشگاه فنی از مناطق مختلف کشور جمع آوری و در محل این آموزشگاه نصب شده است.
خایئز وسعت این موزه را 11 هزار متر مربع اعلام کرد و اظهار داشت: شیرهای نفت به عنوان یکی از نمادها و شاخص های مهم صنعت نفت، میزهای کارگاهی و مخازن جوشیِ دهه 1370 خورشیدی در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است.
مسئول موزه های صنعت نفت آبادان نمایش سیر تحولات انرژی و نفت در ایران، خاورمیانه و جهان و احداث مسیر گردشگری ویژه نابینایان را از ویژگی های بارز موزه نفت کارآموزان آبادان اعلام کرد.
وی اظهار داشت: آموزشگاه فنی یا تکنیکال اسکول آبادان 23 هزار دانشجو و هنرجو صنعت نفت را تربیت کرده است که بیشتر آنها هم اکنون از مدیران ارشد صنعت نفت هستند.
موزه صنعت نفت آبادان در پنج نقطه این شهر شامل اسکله تاریخی آبادان جرثقیل اکوان، آموزشگاه حرفه ای 'تکنیکال اسکول' کارآموزان ، پمپ بنزین آبادان، خانه های تشریفاتی و نیروگاه شماره 1 پالایشگاه این شهر است که تاکنون موزه پمپ بنزین افتتاح شده است.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END