آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
معاون مبارزه باجرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مادر و دختری خبر داد که طی یک نزاع ودرگیری اقدام به ارتکاب جنایت خانوادگی کرده و قصد داشتند تا با ظاهرسازی مانع از کشف حقیقت شوند.
به گزارش فیدوس: معاون مبارزه باجرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مادر و دختری خبر داد که طی یک نزاع ودرگیری اقدام به ارتکاب جنایت خانوادگی کرده و قصد داشتند تا با ظاهرسازی مانع از کشف حقیقت شوند.

ساعت ۷ صبح روز چهارم دی ماه ۹۷ وقوع یک فوت مشکوک از طریق مرکز اورژانس به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری ۱۶۳ ولنجک در محل اعلام شده، خانم ۴۰ ساله ای به مأموران عنوان کرد که صبح روز مورخه ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ متوجه فوت همسرش ۵۷ ساله در داخل اتاق خواب شده است. 

با اعلام نظریه اولیه اورژانس مبنی بر فوت مشکوک، موضوع به تیم بررسی صحنه اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام و پرونده اولیه با موضوع فوت مشکوک تشکیل شد و ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

همسر متوفی ۴۰ ساله پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی، در اظهارات اولیه به کارآگاهان گفت: دیشب همسرم در حال درس دادن به دختر کوچکم ۹ ساله بود که ناگهان عصبانی شد و شروع به ناسزا کرد.

به رفتار او اعتراض کردم و همین موضوع باعث درگیری ما دو نفر با هم شد و حتی همسرم مرا مورد ضرب و شتم قرار داد که با دخالت دختر بزرگترمان به نام ناهید ۱۸ ساله درگیری ما تمام شد و در ادامه همسرم جهت استراحت به داخل اتاق خواب رفت؛ صبح زود به سراغ همسرم رفتم تا او را برای بردن بچه ها به مدرسه بیدار کنم که متوجه شدم بدن همسرم کاملا سرد شده و او نفس نمی کشد. 

در شرایطی که همسر و دختر متوفی در اظهارات مشابه و یکسان عنوان کرده بودند که صبح روز مورخه ۱۳۹۷/۱۰/۰۴  متوجه مرگ متوفی در داخل اتاق خواب شدند اما با بررسی تیم پزشکی قانونی و اعلام نظریه علت مرگ به علت خفگی ناشی از انسداد مجاری تنفسی، برابر هماهنگی با بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی این دو نفر در مورخه ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ دستگیر و  جهت انجام تحقیقات پلیسی به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. 

همسر متوفی در اظهاراتی جدید با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت و قتل همسرش گفت: همسرم خیلی زود عصبانی می شد و در حالت عصبانیت کنترل خودش را از دست می داد طوریکه من و دخترانم را بارها مورد ضرب و شتم قرار داده بود؛ در مورخه  ۱۳۹۷/۱۰/۰۳  همسرم در حال درس دادن به دختر کوچکمان که تنها ۹ سال بیشتر ندارد، بود که ناگهان عصبانی شد و بچه را مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار داد.

به رفتار او با بچه اعتراض کردم که همین موضوع باعث شد تا به سمت من حمله ور شده و با من درگیر شود و حتی با مشت ضربه ای محکم به سینه ام زد و من روی زمین افتادم. در این زمان همسرم روی مبل نشست.

در حالی که دیگر از رفتار همسرم با خود و دخترانم خسته شده بود ، روسری خود را برداشته و دور گردن همسرم انداختم ؛ آنقدر فشار دادم که همسرم از نفس کشیدن افتاد  پس از آن برای آنکه موضوع را مرگ عادی نشان دهم ، با دختر بزرگم ناهید ۱۸ ساله جسد را به داخل اتاق خواب برده و روی تخت خواب قرار دادیم و فردای آن با اورژانس تماس گرفته و سعی کردیم مرگ همسرم را عادی نشان دهیم. 

ناهید نیز با تأیید اظهارات مادرش عنوان کرد: خیلی تلاش کردم تا مانع مادرم شوم اما او بسیار عصبانی شده بود؛ از ترس اینکه مادرمان نیز به اتهام قتل عمد دستگیر می شود و من و خواهر کوچکترم دیگر کسی را نخواهیم داشت ، به مادرم کمک کردم تا جسد بابا را به اتاق خواب ببرد و پس از آن نیز اظهارات مادرم را تأیید کردم. 

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و همچنین اعتراف دختر متوفی به تلاش برای اختفای جنایت، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و این مادر و دختر جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.
Histats.com START (standard) Histats.com END