آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
پیام سال نو میلادی رهبر کره شمالی حاوی هشداری برای ترامپ بود که در صورت به تاخیر انداختن وعده‌هایش، چاره‌ای جز تغییر مسیر برای پیونگ یانگ نمی‎گذارد.
به گزارش فیدوس: پیام سال نو میلادی رهبر کره شمالی حاوی هشداری برای ترامپ بود که در صورت به تاخیر انداختن وعده‌هایش، چاره‌ای جز تغییر مسیر برای پیونگ یانگ نمی‎گذارد.
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در پیام آغاز سال نو میلادی، بر پایبندی خود به خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره تاکید کرد و در عین حال، هشدار داد در صورتی که آمریکا همچنان بر اعمال تحریم‌های خود پافشاری کند؛ وی نیز مجبور به تغییر مسیر خواهد شد.

وی در این باره گفت: چنانچه آمریکا تفسیر غلطی از صبر ملت ما داشته باشد، به وعده‌هایی که در برابر چشم همه مردم جهان داده، عمل نکرده و به اعمال فشار و تحریم ادامه دهد، شاید چاره‌ای جز انتخاب راهی جدید برای تضمین امنیت حق حاکمیت و منافع خود نداشته باشیم.

کیم جونگ اون همچنین گفت که کشورش پیشتر تعهد داده که از ساخت، استفاده و یا اشاعه سلاح هسته‌ای پرهیز کند.

وی همچنین از آمادگی برای دیدار مجدد با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سخن گفت.

به گفته برخی کارشناسان، اظهارات رهبر کره شمالی حاوی این پیام بود که انتظار دارد در سال ۲۰۱۹ میلادی، شاهد اقدامات متقابل و محسوس از سوی آمریکا باشد.

به گزارش مهر، پیونگ یانگ پیشتر هم گفته بود توقع واشنگتن مبنی بر اینکه کره شمالی را به طور یکجانبه خلع سلاح کند؛ توهم است.

به گفته کره شمالی، رفع تحریم‌ها، خروج تسلیحات هسته‌ای آمریکا از شبه جزیره کره و همچنین لغو رزمایش مشترک واشنگتن- سئول، از جمله اقداماتی است که آمریکا می‌تواند برای نشان دادن حسن نیت خود در مذاکره، انجام دهد.
Histats.com START (standard) Histats.com END