آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۷۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
سید علی موسوی معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: از هفته گذشته مسیر تجاری شلمچه را از مسیر مسافری جدا کردیم و یک پارکینگ بزرگ که مجهز به دوربین‌های مداربسته و کنترل‌شده است را برای حضور تاکسی‌ها و ارائه خدمات در نظر گرفتیم.


به گزارش فیدوس: سید علی موسوی معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند در نشست مشترک  با مسئولین عراقی که امروز در طرف عراقی مرز شلمچه تشکیل شدگفت: از هفته گذشته مسیر تجاری شلمچه را از مسیر مسافری جدا کردیم و یک پارکینگ بزرگ که مجهز به دوربین‌های مداربسته و کنترل‌شده است را برای حضور تاکسی‌ها و ارائه خدمات در نظر گرفتیم.

وی افزود: راننده‌های تاکسی‌ها نیز شناسایی، شناسنامه‌دار و گزینش‌شده‌اند و کارت تردد دارند و صلاحیت نیز آن‌ها بررسی‌شده است.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: حتی افرادی که در جابه‌جایی بار مسافران نقش دارند نیز گزینش‌شده‌اند و به دنبال نرخ‌گذاری مسافت‌ها هستیم تا تعرفه‌ها مشخص باشد.

موسوی گفت: به‌این‌ترتیب مسافرانی که وارد مرز شلمچه می‌شوند می‌توانند خدمات موردنیاز را به‌صورت منظم دریافت کنند و این اطمینان را می‌دهیم که ساماندهی انجام‌شده است و نگرانی در بحث تاکسی‌ها وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به دروازه‌های در نظر گرفته‌شده برای طی مراحل اداری مسافران در مرز شلمچه، افزود: ۶ دروازه برای ورود و ۶ دروازه برای خروج در نظر گرفتیم که ۴ مسیر برای خانم‌ها و ۸ مسیر به آقایان اختصاص‌یافته است و در صورت نیاز نیز می‌توان این دروازه‌ها را افزایش داد.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: جلساتی با بازاریان آبادان و خرمشهر، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف داشتیم و تذکرات و آموزش‌های لازم داده شد تا نحوه برخورد با گردشگران و مسافران بهتر شود و بر این روند نیز نظارت می‌کنیم.

موسوی افزود: به‌صورت روزانه نیز تردد در مرز رصد می‌شود و یک نماینده تام‌الاختیار در مرز مستقر می‌کنیم تا هر مشکلی به وجود آمد در جا حل شود و تلاش می‌کنیم که در سمت عراق نیز مشکلات کمتر باشد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
Histats.com START (standard) Histats.com END