آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۷۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه ما بیاییم نکاتی که مرتبط با تاکتیک جنگ بوده را با اشاره ای گذرا در توییتی اینگونه تفسیر کنیم که خون یک عده جوان را هدر دادند یک اشتباه سهمگین است که نباید دچار آن شویم.
به گزارش فیدوس: عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه ما بیاییم نکاتی که مرتبط با تاکتیک جنگ بوده را با اشاره ای گذرا در توییتی اینگونه تفسیر کنیم که خون یک عده جوان را هدر دادند یک اشتباه سهمگین است که نباید دچار آن شویم.

 توییت اخیر محسن رضایی درباره عملیات کربلای ٤ واکنش های زیادی را به دنبال داشت؛ واکنش هایی از جنس تکذیب تا تایید. درحالیکه عده ای این اظهارنظر را تحلیلی غلط توصیف کردند و آن را شایسته عذرخواهی از خانواده شهدا می دانند اما در مقابل عده ای بر این باورند که جنگ اصول و تاکتیک هایی دارد که برای عموم قابل درک نیست.

کمال دهقانی فیروزآبادی درباره واکنش ها به توییت اخیر محسن رضایی درباره عملیات کربلای ٤ به خبرآنلاین گفت: به نظر من آقای رضایی در موضوع اخیر منظور دیگری داشتند که به درستی به آن پرداخته نشد.

وی با بیان اینکه فرماندهان زمان جنگ که متولی عملیات مختلفی بودند ممکن است اظهارنظرهایی داشته باشند، یادآور شد: همان طور که رشادت ها، مقاومت ها و از جان گذشتگی رزمندگان که منجر به پیروزی شد نباید فراموش شود از طرفی هم نباید موضوع تاکتیک های جنگی و رزمی را که معمولا از طرف فرماندهان در زمان جنگ اتخاذ می شد و برای عموم ناشناخته است، نادیده گرفت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه عملیات های دفاع مقدس به طور قطع با پیروزی ها و شکست هایی همراه بوده است، تصریح کرد: ما اگر در ٨ سال دفاع مقدس پیروز جنگ بودیم و نگذاشتیم یک وجب از خاک کشورمان جدا شود اما باید بپذیریم که در کنار پیروزی ها، شکست هایی هم وجود داشته اگرچه عمدتا عملیات ها با پیروزی همراه بود.

دهقان با تاکید بر اینکه به طور قطع ما در عملیات های مختلفی موفق نبودیم، ادامه داد: وقتی ما موفق نبودیم می گوییم با شکست همراه بوده اما همین شکست ها مقدمه پیروزی های بعدی ما شده است و البته تاکید می کنم که پیروزی های جنگ کم نبوده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اینکه ما بیاییم نکاتی که مرتبط با تاکتیک جنگ بوده را با اشاره ای گذرا در توییتی اینگونه تفسیر کنیم که خون یک عده جوان را هدر دادند، یک اشتباه سهمگین است که نباید دچار آن شویم.

وی افزود: توییت به دلیل محدود بودن شرایطی را ایجاد کرده که آقای رضایی فرصت نکردند منظورشان را به طور کامل تشریح کنند، به نظر من بهتر است آقای رضایی موضوع  را تبیین و به گونه ای بیان کند که عده ای از آن سوء استفاده نکنند؛ نباید این توییت مبنای آن شود که تمام رشادت ها و از خودگذشتگی های رزمندگان و فرماندهان در طول جنگ نادیده گرفته شده و خدای نکرده منجر به تکدر خاطر افراد به ویژه خانواده معزز شهدا شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا بررسی این موضوع با حضور محسن رضایی در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار خواهد گرفت یا خیر؟ گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس در زمان ضرورت از مقامات نظامی برای توضیح درباره مسایل و مطالب مرتبط با کمیسیون  دعوت به عمل می آورد اما بحث اخیر آقای رضایی به مباحث زمان جنگ مرتبط است، در این زمینه بهترین کار آن است که آقای رضایی ابعاد مختلف توییت خود را تبیین کند تا شبهات برطرف شود.
منبع: خبرانلاین
Histats.com START (standard) Histats.com END