آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
برنامه های آینده اعلام شد
خواننده موسیقی ایرانی در تشریح تازه ترین فعالیت های خود ضمن اعلام جزییات حضور در پروژه اپرای «عشق» از تولید چند آلبوم در ایران و آمریکا و برگزاری چند کنسرت سخن گفت.
به گزارش فیدوس: خواننده موسیقی ایرانی در تشریح تازه ترین فعالیت های خود ضمن اعلام جزییات حضور در پروژه اپرای «عشق» از تولید چند آلبوم در ایران و آمریکا و برگزاری چند کنسرت سخن گفت.

داود آزاد آهنگساز و خواننده شناخته شده موسیقی ایرانی با اشاره به تازه ترین فعالیت هایش توضیح داد: طبق برنامه ریزی هایی که پیش از این انجام گرفته بود، در طول ماه های گذشته درگیر یکی از متفاوت ترین پروژه های موسیقایی خود بودم که به حضور در اپرای «عشق» به کارگردانی بهروز غریب پور مربوط می شود. من در این پروژه به عنوان خواننده نقش شیخ صنعان حضور داشتم و می توانم بگویم یکی از ارزشمندترین و جذاب ترین تجربه هایی بود که تاکنون در عرصه موسیقی داشتم.

وی افزود: داستان «شیخ صنعان» یکی از ماندگارترین و زیباترین داستان های عرفانی در فرهنگ و تصوف ایرانی است که من از مدت ها قبل روی آن تمرکز داشتم و جالب تر اینکه همیشه فکر می کردم چطور این داستان را می توان با موسیقی اجرا کرد تا اینکه آقای غریب پور پیشنهاد خوانندگی من در این پروژه را مطرح کرد و من بسیار خوشحال شدم که این دغدغه چند ساله به مرحله اجرا رسیده و من می توانم در کنار حضور یک گروه استاندارد و بسیار حرفه ای ایفاگر نقش شیخ صنعان به کارگردانی بهروز غریب پور و آهنگسازی شورا کریمی باشم. به هرحال من در این چند ماه به شدت درگیر پروژه بودم که حدود ۱۵ روز پیش تمامی مراحل مربوط به ضبط و تولید قطعه ها به اتمام رسید و هم اکنون کار در مرحله میکس قرار دارد.

این نوازنده و خواننده موسیقی عرفانی گفت: من همیشه روی صحنه تالارهای مختلفی برای اجرای کنسرت رفتم و در این فضا نیز هیچ روند خاصی را به لحاظ دراماتیک یا داستانی طی نمی کردم اما پس از اینکه وارد این پروژه شدم به دلیل تسلط کاملی که آقای غریب پور روی پروژه داشتند در تمرینات با زاویه دیگری از خوانندگی خودم آشنا شدم به طوری کارگردان وجوه موسیقایی را از من بیرون کشید که گویی تا به حال نداشتم. به قطعیت می گویم حضورم در پروژه اپرای «عشق» برایم یک دانشگاه بود که من خیلی چیزها را از خودم در آن کشف کردم و امیدوارم فضا به گونه هدایت شود که مخاطبان نیز همچون کارهای قبلی آقای غریب پور با آن ارتباط برقرار کنند.

آزاد در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فعالیت های دیگرش در عرصه موسیقی بیان کرد: امسال یکی از پرکارترین دوران کاری من در عرصه موسیقی بود که تجربیات متفاوتی را هم برایم رقم زد. ما چندی پیش با ارکستر «میرآترا» کنسرتی را در تالار وحدت برگزار کردیم و تا چندی دیگر هم کنسرت دیگری را با ارکستری متشکل از نوازندگان دف به سرپرستی رضا دربندی برپا خواهیم که بنده در این کنسرت به عنوان آهنگساز و خواننده حضور دارم. در روزهای آینده نیز کنسرت دیگری را با گروه «چریکه» در رشت برگزار خواهم کرد که در آن من به عنوان نوازنده عود و خواننده با گروه همکاری می کنم.

وی در پایان صحبت هایش یادآور شد: در حوزه آلبوم های شخصی هم آلبوم جدیدی را با همراهی عماد توحیدی آماده کرده ایم که به زودی منتشر می شود. آلبوم دیگری هم در دست انتشار است که محتوای آن بر اساس اشعار حزین لاهیجی است و در روزهای آغازین بهمن ماه در مراسم بزرگداشت این شاعر رونمایی می شود. کار دیگری هم که آماده انتشار است مربوط به یک آلبوم تلفیقی با محتوای موسیقی ایرانی و موسیقی سرخ پوستان آمریکا است که چندی پیش در نیویورک ضبط شد و بنده در آن به عنوان خواننده و نوازنده های تنبور، عود و دف حضور دارم. در بخش موسیقی سرخ پوستان نیز تلاش شده که سازهایی چون گیتار، گیتار بیس و درام به کار گرفته شود.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END