آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بازگشت از سفر چند ساعته خود به عراق، سرزده به آلمان رفته بود؛ پس از دیداری کوتاه با نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه هوایی «رامشتاین» به کشورش بازگشت.
 به گزارش فیدوس: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در بازگشت از سفر چند ساعته خود به عراق، سرزده به آلمان رفته بود؛ پس از دیداری کوتاه با نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه هوایی «رامشتاین» به کشورش بازگشت.
 هواپیمای حامل ترامپ و همسرش ملانیا در بازگشت از عراق به شکل غیر منتظره ای در آلمان فرود آمده است و در جریان این توقف چند ساعته با سربازان آمریکایی در این کشور دیدار داشته است.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کاخ سفید ، هواپیمای حامل رئیس جمهوری آمریکا صبح روز پنجشنبه در پایگاه نیروی هوایی آمریکا در ایالت راینلند- فالتز آلمان فرود آمده است.
ترامپ در آنجا با سربازان و افسران نیروی هوایی کشورش گفت و گو کرده و بعد از آن همراه با همسرش به ملاقات نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه رامشتاین رفته است.
بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ سرانجام بعد از سفر به دو کشور عراق و آلمان که در مجموع حدود 29 ساعت به طول انجامیده ، سرانجام ساعاتی قبل به آمریکا بازگشته است.
ترامپ و همسرش قبل از سفر به آلمان در بامداد چهارشنبه در سفری پنهانی به عراق رفتند و در آنجا هم با نیروهای آمریکایی دیدار کردند و وقتی از آن کشور خارج شده اند ، خبر سفرشان پخش شده است.
این شیوه سفر اعلام نشده ترامپ ، انتقادهای زیادی را در میان سیاستمداران عراقی به همراه داشت که در آلمان نیز تکرار شد.
هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان بدون اشاره به سفر دونالد ترامپ به آلمان هشدار داد که برلین با استقرار موشک‌های هسته‌ای میان برد جدید در اروپا در صورت برهم خوردن پیمان کنترل تسلیحاتی دوران جنگ سرد، به‌ شدت مخالفت می‌کند.
وزیر خارجه آلمان افزود: استقرار موشک‌های جدید میان برد در اروپا با مقاومت گسترده آلمان همراه خواهد شد.
اشاره وزیر امور خارجه آلمان به پیمان منع موشک‌های میان برد هسته‌ای بود که آمریکا تهدید کرده است از آن خارج می‌شود.
این پیمان که در سال 1987 به امضای «رونالد ریگان» رئیس جمهوری وقت آمریکا و «میخائیل گورباچف» رهبر شوروی رسید، واشنگتن و مسکو را از استقرار موشک‌های کوتاه برد و میان برد در خاک اروپا منع می‌کند.
در این میان، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی - ناتو- که آمریکا هم در آن عضویت دارد ، در خصوص خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های میان برد هسته‌ای ابراز نگرانی کرده است.
منبع: ایرنا
برچسب ها: ترامپ ، عراق ، آلمان ، آمریکا ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END