آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۳۵۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
این کتاب در ۱۴۴ صفحه با قیمت ۱۶هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ رسیده است.
 به گزارش فیدوس: این کتاب در ۱۴۴ صفحه با قیمت ۱۶هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ رسیده است.

در مقدمه‌ کتاب می‌خوانیم:

«کتاب «... و اینک آخرالزمان» بیش از همه تاریخ‌خوانی و واکاوی‌هایش دو نکته را مد نظر داشته است: نخست این‌که سینمای غرب یک سینمای کاملا ایدئولوژیک بوده و تمامی ابعاد ایدئولوژی خود را ترجمان تصویری کرده و بر پرده سینماها برده است. و دوم این‌که ما به عنوان ملتی دارای والاترین و پوینده‌ترین ایدئولوژی می‌توانیم  و باید این ایدئولوژی و تفکرات و ارزش‌هایش را در لابه‌لای تصاویر سینما بگنجانیم وگرنه تسلیم ایدئولوژی رقیبی شده‌ایم که قرن‌هاست برای نابودی و اضمحلال ما برنامه‌ریزی کرده است.

در این کتاب سعی شده نشان داده شود که آن‌ها چگونه ایدئولوژی خود را تصویری کردند. این‌که چگـونـه مـی‌تـوان ایـدئـولـوژی رهـایـی‌بخـش و عدالت‌طلبانـه اسلام را به سکانس‌هـا و پلان‌های سینمـا آورد، حتمـا بـه کتاب‌ها و مقـالات و پژوهش‌های دقیق‌تـر و عمیق‌تری نیـاز دارد که اساسا در محدوده این کتاب نمی‌گنجـد. قطعا مفاهیم و ارزش‌های والای اسلام در قالب تصویر نمی‌گنجد، اما اگر بتوان فقط سایه‌ای کم‌رنگ را هم از آن‌ها نمایاند، خود نیل به هدف است.»
منبع: ایسنا
Histats.com START (standard) Histats.com END